inne

Oficjalne otwarcie Literackiego Placu Zabaw

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Galeria Tworzę się w gmachu 13 Muz przy pl. Żołnierza Polskiego 2 (wejście od ul. Tkackiej)
Kiedy?
Niedziela, 01.10.2017
O której godzinie?
13:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Czy czytając książki można się bawić? Przekonaj się, odwiedzając Literacki Plac Zabaw.
Na młodych gości czekać będą specjalnie przygotowane gry literackie (m.in. Hipertekst Oskara Chmioły) oraz twórcza, pobudzająca wyobraźnię przestrzeń. Będzie pokój pisarza, wielki ołówek, kostki obrazkowe, ukryte litery, teatrzyk ilustracji Kamishibai, ogromne przeskalowane książki Pana Lumpa oraz największy Słownik Neologizmów Dziecięcych, który będzie można tworzyć i na bieżąco uzupełniać. W literackiej przestrzeni będzie można zagłębić się w wybrane utwory literackie pisarzy tworzących w XX i XXI wieku. Będziemy bawić się słowem i namówimy odwiedzających do tworzenia własnych „sensownych tworów słownych”. Na młodych gości czekać będą specjalne rekwizyty oraz zadania, zabawy i łamigłówki, uwzględniające potrzeby i możliwości różnych grup wiekowych. Zwrócimy również uwagę na krój liter i pokażemy wartościowe, wybrane formy typograficzne. Na miejscu zaaranżowany zostanie również przytulny kącik literacki, czyli strefa relaksu z dobrą książką. Czytanie to wspaniała przygoda, do przeżycia w galerii TWORZĘ SIĘ.

Współpraca: Kamila Paradowska, Oskar Chmioła, Katarzyna Mierzejewska, Piotr "Lump" Pauk, Mila Grozev, Kluboksięgarnia Fika.

Kurator projektu: Paulina Ratajczak (Las Sztuki)

UWAGA!
Wiek 4+.
Wstęp wolny w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek w godz. 11:00-16:00 od 01.10-22.12.2017, z wyjątkiem 31.10.2017 oraz warsztatów z kreatywnego pisania.


Zapisy obowiązują na warsztaty oraz na wizytę w galerii grupy powyżej 6 osób. Do końca roku przyjmowane są również zgłoszenia od grup zorganizowanych (min. 10 osobowych) w pozostałe dni tygodnia (od środy do piątku). Zajęcia literackie odbywają się po wcześniejszym, mailowym ustaleniu szczegółów. Zapisy oraz dodatkowe informacje: tworzesie@gmail.com. Wstęp: 8 zł/dziecko.

Literacki Plac Zabaw odbywa się w ramach projektu „Eksperymentalne Place Zabaw w Szczecinie”. Koncepcja opiera się na wykreowaniu i udostępnieniu mieszkańcom Szczecina oraz regionu interaktywnych przestrzeni twórczych nawiązujących do różnych dziedzin sztuki. Przygotowaniem „placów” zajmują się zaproszeni do projektu artyści, młodzi mieszkańcy miasta i regionu oraz lokalni animatorzy.

Organizatorzy: Fundacja Las Sztuki, Dom Kultury 13 Muz.

Projekt współfinansowany jest przez Miasto Szczecin.

Patroni TWORZĘ SIĘ: Kurier Szczeciński, miastodzieci.pl, Qlturka.pl, Szczecin Główny, Szczecin Blog, Rozwiń Skrzydła, elewatorkultury.org, Szczecin dla dzieci, wszczecinie.pl.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję