Teatr Kana zaprasza na ostatnie wydarzenia prowadzone w ramach projektu „SzczODRA”. Już w tę sobotę zaplanowano spacer trasą „szóstki” i otwartą debatę o stanie Odry. „Chcemy odkrywać niejednoznaczne związki z rzeką, która pozornie wpisana w tożsamość Szczecina, od lat płynie odrębnym, choć nie własnym nurtem” – podkreślają organizatorzy.

Już w sobotę (30 bm.), wspólnie z grupami zajmującymi się przestrzenią miejską, organizacjami ekologicznymi, badaczami i badaczkami, aktywistami i aktywistami, Teatr Kana zaprasza na cykl mikrospotkań i prezentacji, które swoje miejsce znajdą na trasie wzdłuż nadrzecznej linii tramwajowej nr 6 w Szczecinie.

– Wydarzenie zaprowadzi nas do miejsc, w których rzekę i miasto można zobaczyć z innej, często zaskakującej perspektywy. Tym wyraźniej będą mogły wybrzmieć rozmaite architektoniczne, przyrodnicze i społeczne konteksty związane z tym tematem – zapowiadają organizatorzy.

Długość trasy to około 9 kilometrów. Po drodze uczestnicy spotkają się m.in. z Pauliną Stok-Stocką i Marcinem Chruślińskim ze Stowarzyszenia Oswajanie Miasta, doktor nauk społecznych Anetą Makowską, doktor hab. nauk społecznych w zakresie pedagogiki Maksymilianem Chutorańskim, prof. Bogdanem Wziątkiem, ornitologiem Łukaszem Ławickim.

Co ważne, cały czas są wolne miejsca. Wystarczy tylko zgłosić obecność pod adresem kana@kana.art.pl. Zarejestrowane osoby otrzymają zwrotnym mailem informacje o miejscu rozpoczęcia i szczegółach akcji.

Natomiast w sobotni wieczór, dokładnie o godzinie 20, Teatr Kana zaprasza na debatę o Odrze w formule „long table”.

– To dyskusja, w której każda osoba ma równorzędne prawo do zabrania głosu. Nie ma w niej prowadzących, pytających i odpowiadających, nie ma w niej sztywno przypisanych ról. Każdy, kto zajmie miejsce przy stole, ma prawo się wypowiedzieć – tłumaczą organizatorzy.