Trawiasta nawierzchnia jest hybrydą, czyli połączeniem włókien syntetycznych i naturalnej trawy. W niedzielę przetestują ją piłkarze Pogoni, którzy zmierzą się z Wisłą Kraków.
Płyta głównego boiska została przesunięta bliżej trybuny zachodniej. Przed ułożeniem murawy wykonano wszystkie niezbędne prace instalacyjne. Natomiast na boiskach treningowych nr 3, 5 i 6 gotowa jest już warstwa wegetacyjna murawy.
Powoli rośnie trybuna wschodnia, czyli ta, której zawsze brakowało (od strony ul. Twardowskiego). Trwają tam place żelbetowe, a na łuku południowo-wschodnim rozpoczęto roboty murarskie i posadzkarskie.
– Na terenie kompleksu coraz bardziej zaawansowane są prace związane z zagospodarowaniem terenu. Na placach przy stadionie układane są płytki betonowe, a na drodze od ul. Witkiewicza położono już warstwę ścieralną – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji. – W najbliższym czasie kontynuowane będą prace przy elewacji stadionu, roboty wykończeniowe i instalacyjne na trybunie zachodniej i południowej w szczególności w pawilonach wraz z uruchamianiem poszczególnych instalacji. Wewnątrz budynku Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży toczyć będą się prace wykończeniowe.
Budowa Stadionu Miejskiego, wraz z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, będzie kosztować 364 mln zł. Pierwsze dwie trybuny (południowa i zachodnia) miały być gotowe przed tym sezonem, ale faktem jest już opóźnienie. Kibice powinni zasiąść na nich jesienią. Cały stadion powinien być oddany do użytku w 2022 r.
Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum: Stadion Szczecin Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Sp. J. Nadzór sprawuje Spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.
Komentarze
2