koncerty

Michał Urbaniak, Eskaubei & Tomek Nowak Quartet feat. Mr Krime

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 08.12.2018
O której godzinie?
19:00
Za ile?
50 - 100 zł; bilety dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
2018 rok Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Jazzowe zakończy koncertem Jazz Rap Bend w wykonaniu Michała Urbaniaka z towarzyszenie rapera Eskaubei i Tomasz Nowak Quartet, ze specjalnym udziałem DJ-a Mr Krime - w ramach cyklu Jazz Pod Choinkę. Koncert odbędzie się w Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie już 8 grudnia 2018 r. o godz. 19:00.

BILETY:

w przedsprzedaży:

- 100 zł I miejsca

- 80 zł II miejsca

CENA ULGOWA - 50 zł – oferta specjalna (za okazaniem legitymacji po 1 bilecie na osobę uprawnioną) dla uczniów, studentów, emerytów i posiadaczy karty dużej rodziny

bilety do nabycia:

- www.bilety.fm

- biuro Bilety.fm - CIKiT Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec wejście „I”

- biuro ZSJ - al. Wojska Polskiego 90, rezerwacja tel. 607 42 12 54

Jazz pod Choinkę to projekt Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Jazzowego pomyślany został jako doroczny koncert gwiazdy polskiego jazzu, który ma być swoistym prezentem dla mieszkańców Szczecina w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia. Koncerty z tego cyklu odbywają się już od 2013 roku. Zawsze w połowie grudnia zapraszamy gwiazdę polskiego jazzu z założeniem, że przedświąteczna gorączka i bieganina nie powinna nam przeszkodzić w odbiorze dobrej muzyki jazzowej. D

W tym roku w ramach koncertu Jazz pod Choinkę w Szczecinie wystąpią:

Michał Urbaniak - saksofonista, skrzypek jazzowy, kompozytor i aranżer. Występował w zespołach Andrzeja Trzaskowskiego, Krzysztofa Komedy i Milesa Daviesa. Od wielu lat prowadzi własne zespoły o różnych składach osobowych.

ESKAUBEI &Tomek Nowak Quartet feat. Mr Krime - jedyny w kraju zespołu łączący w sposób permanentny jazzowe improwizacje na najwyższym poziomie ze świetnymi rapowanymi tekstami w języku polskim. Zespół jest po wydaniu swojej drugiej płyty "Tego Chciałem" (For Tune), która, podobnie jak debiut była entuzjastycznie komplementowana m.in. przez Michała Urbaniaka, Adama Barucha i Vitolda Reka. 2-gi rok z rzędu podwójni zwycięzcy (głosami słuchaczy i czytelników) plebiscytu Jazz 2016 Jazzpress i RadiaJAZZ.FM w kategoriach: „polska jazzowa płyta roku” i „polski jazzowy zespół roku”.

Tomek Nowak – trąbka, lider zespołu - współpracownik Nigela Kennedy i Jarosława Śmietany, a także muzyków z zespołu Amy Winehouse. Wykładowa akademicki, ceniony sideman. Obecnie współpracuje również z Adamem Nowakiem (Raz Dwa Trzy) i Karimem Martusewiczem (Voo Voo) w projekcie Akustyk Amigos.

Kuba Płużek - autor debiutu roku "First Album" wg Gazety Wyborczej, finalista Montreux Piano Competiton i Nottingham International Jazz Piano Competition, zwycięzca Jazz Juniors, nominowany do Fryderyka jako Jazzowy Debiut Roku 2014.

Alan Wykpisz – kontrabas - członek zespołu High Definition Quartet, z którym był nominowany do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii Jazzowy Debiut za płytę pt. „Hopasa”. Jest stypendystą Ministra Szkolnictwa Wyższego, laureatem zarówno indywidualnym, jak i zespołowym takich konkursów jak: Jazz Hoeilaart 2011, Bass2012 Copenhagen czy Krokus Jazz 2011.

Filip Mozul – perkusja - kultowa postać na krakowskiej scenie, muzyk sesyjny z doświadczeniem w nowojorskich studiach nagraniowych. Współpracuje między innymi z Agressiva 69.

Eskaubei (Bartłomiej Skubisz) - pionier łączenia hip-hopu z muzyką improwizowaną, związany ze sceną hip-hopową od początków jej kształtowania się w Polsce, współpracował między innymi z takimi artystami jak: Zbigniew Jakubek, Ten Typ Mes, Dj Eprom, Te Tris, Bernard Maseli i wielu innych.

Z zespołem występuje również znany polski Dj Mr Krime (Wojciech Długosz). Urodził się w 1978 roku w Krakowie. W wieku siedmiu lat zaczął naukę gry na skrzypcach i fortepianie. Był wierny tym instrumentom przez 12 lat. Jako didżej i producent jest obecny na scenie już od połowy lat 90., był pionierem polskiego turntablismu. Jest dwukrotnym mistrzem Europy Wschodniej (2001, 2002) w konkursie Vestax Extravaganza, zwyciężył także w pierwszych mistrzostwach Polski ITF (Międzynarodowej Federacji Turntablismu) w 2003 roku. Jest absolwentem Red Bull Music Academy 2001 w Dublinie. Kolekcjonuje płyty, prowadzi warsztaty dla młodych adeptów didżejowania.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję