koncerty

Łona, Webber & The Pimps w Szczecinie

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 07.12.2018
O której godzinie?
21:00
Za ile?
45 - 65 zł; bilety dostępne na ticketos.pl
Opis wydarzenia
Tej jesieni Łona i Webber zagrają tylko 5 koncertów. Wśród nich nie mogło zabraknąć rodzimego miasta.

Kipiące sceniczną energią koncerty Łony i Webbera od wielu lat cieszą się niesłabnącym powodzeniem, co potwierdził uprzedni, majówkowy występ na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie. Jesienią tego roku duet zagra tylko w 5 miastach, wśród których nie mogło zabraknąć grodu Gryfa. Na scenie towarzyszyć im będą niezastąpieni muzycy z zespołu The Pimps.

Łona i Webber - to pochodzący ze Szczecina duet, w skład którego wchodzą raper Adam “Łona” Zieliński i producent Andrzej “Webber” Mikosz. Już przy okazji pierwszego albumu zwrócono uwagę na niebanalny styl Łony, pełny inteligentnego humoru, słownych gier i posługujący się zręczną puentą oraz na produkcje Webbera, ze smakiem nawiązujące do klasycznej nowojorskiej stylistyki łącząc ją ze światem analogowej syntezy. Łona, uhonorowany w 2017 roku przez Radę Języka Polskiego PAN tytułem Młodego Ambasadora Polszczyzny, od początku przyzwyczaja słuchacza do nietypowego charakteru swojej twórczości - poczynając od rozmowy telefonicznej z Bogiem (interpretacja tego utworu była jednym z tematów na maturze z języka polskiego), poprzez konwersację z cutami (skrecze oparte na fragmentach utworów innych artystów), aż do rapowania bez użycia polskich znaków (na przekór internautom stroniącym od używania prawego klawisza ALT). To tylko część nietuzinkowych pomysłów realizowanych przez szczecińskich artystów; tylko oni mogą napisać do prezydenta Iranu list proponując mu konsumpcję napojów wyskokowych, potraktować poczciwy kaloryfer jako pretekst do metafizycznych rozważań bądź sprowadzić do wspólnego mianownika Witolda Gombrowicza z Azealią Banks. Jak twierdzą sami zainteresowani – dobrze słuchać ich przez wazon. Ale jeszcze lepiej na scenach klubów i festiwali.

Koncert ów jest jednocześnie powrotem do szczecińskiej tradycji koncertów okołomikołajkowych zespołu.

Do zobaczenia 7.12.2018 r.

Door open: 20:00

Początek koncertu: 21:00

Bilety:

I pula - Early Bird - 45 zł --- wyprzedane

II pula - 55 zł

III pula - 65 zł

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2139738366268308/

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję