koncerty

Lirycznie i ogniście. Wielcy koncertmistrzowie w Trafo

Photo credit: Foter.com

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 19.11.2017
O której godzinie?
19:00
Za ile?
25 zł ulgowe (uczniowie, studenci, seniorzy); 40 zł normalne; bilety dostępne m.in. na bilety.fm
Opis wydarzenia
Jesień to pora zadumy, nostalgii, nawet smutku – opadające liście z drzew, rozświetlone cmentarze, krótkie dni oraz związana z tym świadomość przemijania przypominają o tym, że wszystko na świecie ma swój kres. Znakomitym lekarstwem na taką jesienną melancholię oraz listopadową słotę może być muzyka. Oto koncert, który przynosi, z jednej strony, dawkę liryzmu (Poemat E. Chaussona), a z drugiej porywa melodiami o charakterze walca lub tańców hiszpańskich i czeskich (kompozycje A. Dvořáka i C. Saint-Saënsa). Będzie to także okazja do spotkania z muzyką P. Władigerowa – urodzonego w Zurychu bułgarskiego pianisty i dyrygenta, patrona konserwatorium w Sofii.
Artyści:
Svetlin Roussev (Radio France Philharmonic Orchestra) – skrzypce (koncertmistrz)
Baltic Neopolis Orchestra

Program:
  • Panczo Władigerow Utwory na orkiestrę smyczkową
  • Ernest Chausson Poemat na skrzypce i orkiestrę smyczkową op. 25
  • Camille Saint-Saëns Introdukcja i Rondo Capriccioso op. 28 na skrzypce i orkiestrę smyczkową
  • Antonín Dvořák Serenada E-dur op. 22
Svetlin Roussev – bułgarski skrzypek. Został ogłoszony „Objawieniem roku 2000" przez stowarzyszenie Adami podczas francuskiego festiwalu Midem w Cannes. Znany jest z zamiłowania do słowiańskich kompozycji i z propagowania muzyki bułgarskiej. W 2006 roku uznany został w Bułgarii „Muzykiem Roku". Otrzymywał nagrody honorowe od Bułgarskiego Rządu i Ministerstwa Kultury. Jako solista często występuje z rozmaitymi orkiestrami, grywał także w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie. Jest założycielem Roussev-Salque-Rozanova Trio i koncertmistrzem Radio France Philharmonic Orchestra, a od 2007 roku także koncertmistrzem orkiestry filharmonii w Seulu (Korea Południowa).
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję