Dziewięć dni z twórczością, a każdy dzień to inny port. Swobodna żegluga, która ma prowokować, aktywizować, odnajdywać i łączyć liderów, tworzyć wspólne idee. Przed nami KuKuKa, mobilny festiwal sztuki dla twórców z okolicy delty Odry.

 

Przez dziewięć dni jachty i żaglówki będą przybijać do kolejnych miejsc, w których organizowane będą wystawy dyskusje, koncerty i debaty. Dotychczas zamknięte porty zamienią się w miejsca przyjazne wolnej twórczości.

Uczestnicy rejsu odwiedzą kilka miejscowości położonych nad i w pobliżu Zalewu Szczecińskiego, w których zorganizowane zostaną specjalne wydarzenia kulturalne. Na trasie rejsu znajdują się zarówno miejscowości polskie jak i niemieckie: Wolgast, Anklam, Uckermunde, Trzebież, Szczecin, Szczecin-Dąbie, Stepnica, Wolin, Anklam. Jak zapewniają organizatorzy: dla twórców festiwalu nie jest już ważne po jakiej stronie działają czy to po polskiej czy też po niemieckiej.

Wydarzenia w każdej miejscowości będą się odbywały pod konkretnym hasłem, które będą spójne z prezentowanymi w danym miejscu działaniami kulturalnymi i artystycznymi. Rejs, na trasie którego znajdzie się kilkanaście miejscowości, rozpocznie się 24 maja i potrwa do 1 czerwca. Do Szczecina festiwal dotrze 28 maja. Na trasie szczecińskich wydarzeń znalazła się Galeria Kapitańska, Wały Chrobrego, Teatr Kana, Zamek, Stare Miasto i Podziemie Trasy Zamkowej. Dzień później festiwal przeniesie się do Dąbia, gdzie głównym tematem będzie jezioro Dąbie.

Kukuka to artystyczny i kulturalny polsko-niemiecki projekt organizowany przez HOP Transnationales Netzwerk Odermündung e.V. [Stowarzyszenie HOP Transnarodowa Sieć Ujście Odry] z siedzibą w Wolgast i Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość (CPT) z siedzibą w Szczecinie. Nazwa projektu powstała w wyniku zbicia słów „Kultura, Kunsztuka i Kajuta”.

Więcej informacji nt. festiwalu Kukuka można odnaleźć na stronie Facebooka.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania)