koncerty

Koniarski / Wieleba / Śliwa KaWuŚ Project

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 19.05.2017
O której godzinie?
21:00
Za ile?
15 zł / 10 zł studenci
Opis wydarzenia
Koniarski / Wieleba / Śliwa Project wystąpi w piątek, 19 maja, we Free Blues Club.
Koniarski / Wieleba / Śliwa Project, czyli KaWuŚ Project został powołany do życia w czerwcu 2016 roku przez gitarzystę i managera zespołu, Norberta Śliwę, który zaprosił do współpracy kilku muzyków grających w Stargardzkiej Orkiestrze Jazzowej. Stargardzko-szczeciński projekt ma w dorobku debiutancki album zatytułowany „Jazz’a vu?”. Płyta powstała pod okiem i uchem polskiego realizatora i producenta Tomasza Łukszy, współpracującego m.in. z: Boobym McFerrinem, Nigelem Kennedym czy Frankiem Gambale; oraz Jacka Gawłowskiego, jednego z najlepszych inżynierów dźwięku na świecie, który ma na koncie światową nagrodę GRAMMY za miks płyty "Randy Brecker plays Włodek Pawlik's Night in Calisia" w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album 2013.

W muzyce zespołu KaWu’Ś słychać wpływy smooth jazzu, funky, bluesa, fusion i pop. Wydawcą płyty „Jazz’a vu?”, która ukazała się w lutym 2017 roku, jest stargardzka firma Fronesis Marek M. Kudyba. Jej właściciel jest uznanym znawcą i pasjonatem jazzu, dlatego firma Fronesis rozszerzyła swoją działalność o wydawnictwa płytowe i album „Jazz’a vu?” jest wydawniczą premierą tej firmy. Materiał został zarejestrowany między czerwcem a grudniem 2016 roku w studiu RecPublica w Lubrzy, jednym z najlepiej wyposażonych studiów nagrań w Europie.

Zespół ma na swoim koncie koncerty u boku znanych jazzmanów polskich, takich jak Adam Wendt czy europejskich m.in. z holenderskim trio jazzowym Rogier Telderman Trio oraz udział w prestiżowym duńskim jazzowym festiwalu Østersø Jazz Festival i Baltic Jazz Regatta. Muzyka zespołu jest jak dobra, aromatyczna kawa, którą słuchacz może się delektować. Każda kolejna, wonna porcja dźwięków, kolor frazy, wprowadzają w dobry nastrój, niezależnie od pory dnia.

Zespół Koniarski / Wieleba / Śliwa Project występuje w składzie:
Michał Koniarski - trąbka, flugelhorn, kompozytor, aranżer
Przemysław Wieleba - fortepian, instrumenty klawiszowe, kompozytor, aranżer
Norbert Śliwa - gitary, producent, kompozytor, manager
Zdzisław Rakowski - bass organ, wibrafon
Marcin Rakowski - perkusja, instrumenty perkusyjne
Przemysław Czaplicki - saksofon.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję