koncerty

Koncert zespołu „Sweet Four”

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Sobota, 15.01.2022
O której godzinie?
18:00
Za ile?
30 zł
Opis wydarzenia
„Sweet Four” przez okres ćwierćwiecza wykonywał głównie utwory a cappella, a od pięciu lat koncertuje z akompaniamentem fortepianu.

 

Kwartet wokalny „Sweet Four” – Słodka Czwórka powstał w czerwcu 1991 r. z inicjatywy Krzysztofa Machowskiego, kierownika artystycznego zespołu. To nie był czas rewelersów. A jednak właśnie wtedy czterech facetów ze szczecińskich zespołów artystycznych spotkało się, żeby wrócić do tradycji śpiewaczych okresu międzywojennego, a także powojennego XX wieku. To tam szukali wzorców i inspiracji doskonale odnajdując się w twórczości eleganckich głosów pod muszką – Chóru Dana, Chóru Juranda, Chóru Czejanda.

Z każdego występu robią wysmakowane show w stylu przedwojennych rewelersów, który pozostaje pierwszorzędną wizytówką „Słodkiej Czwórki”. W 2021 roku zespół obchodził jubileusz 30-lecia istnienia.

 

Krzysztof Machowski – tenor, kierownik artystyczny zespołu

Alfred Schelenz – tenor

Adam Baran – baryton

Zdzisław Zawadka – bas

Jan Kępiński – fortepian

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/6602-koncert-zespolu-sweet-four-dk-13-muz-szczecin.html

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję