koncerty

KONCERT – PREMIERA PŁYTY SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI – „BIAŁO-CZERWONA, czyli przepisy mówią jasno”

fot. materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 28.11.2021
O której godzinie?
18:00
Za ile?
59 zł
Opis wydarzenia
W niedzielny wieczór 28 listopada Szczecińska Agencja Artystyczna zaprasza na koncert promujący nową płytę CD zespołu SKLEP Z PTASIMI PIÓRAMI – „BIAŁO-CZERWONA, czyli przepisy mówią jasno”.

 

To kolejny autorski album szczecińskiej grupy, która od 43 lat tworzy, gra koncerty w klubach, salach widowiskowych i teatrach nie tylko w Polsce. Jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Sklep zwyciężał wielokrotnie na festiwalach piosenki studenckiej i jest ciągle żywo odbierany zarówno przez publiczność swojego pokolenia, jak i nową, nieraz bardzo młodą, która odkrywa niepowtarzalną atmosferę spotkania z żywą muzyką i mądrymi tekstami.

Zapewne będzie tak również na niedzielnym koncercie. Zabrzmią dźwięki premierowych piosenek z nowej płyty – kompozycje lidera zespołu Ryszarda Leoszewskiego do tekstów Michała Zabłockiego, Barbary Stenki, Małgorzaty Ciepielak, Kornelii Leoszewskiej i Marka Maja. Będzie biało-czerwono, ale też lirycznie, satyrycznie i refleksyjnie. O dynamiczne brzmienie muzyki zadba cały skład Sklepu z Ptasimi Piórami:

Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew;

Mariusz Smoliński – instrumenty klawiszowe;

Krzysztof Ciesielski – kontrabas;

Lech Grochala – perkusja, instrumenty perkusyjne.

 

Na scenie pojawią się też zaproszeni goście, którzy brali udział w nagraniu płyty: Michał Wiśniewski (opracowanie partii chóralnych) – akordeon, Joanna Sinkiewicz – sopran, Irena Kiełbasińska – alt, Mateusz Pawelec – tenor, Michał Komorek – bas. Wystąpią też Lena Jurga i Maria Czerniec, które w tytułowym utworze zagrają na instrumentach perkusyjnych.

Nowa płyta Sklepu ukaże się nakładem Wydawnictwa Fonograficznego DALMAFON. Nagrań dokonano w Akademii Sztuki w Szczecinie, Pracowni Muzycznej KabART i w Stobno Records. Na okładce wykorzystano grafikę szczecińskiego artysty Ryszarda Szymańskiego i fotografię z rodzinnego albumu lidera Sklepu.

Wydawnictwo zostało dofinansowane ze środków Miasta Szczecin w ramach projektu „Scena Detaliczna 2021”.

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/6471-sklep-z-ptasimi-piorami-cke-stara-rzeznia-szczecin.html

Komentarze

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało zablokowane.

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję