Właśnie poznaliśmy cennik biletów, który ma obowiązywać w szczecińskim aquaparku Fabryka Wody. Prezydent Piotr Krzystek opublikował go w środę późnym popołudniem w swoich mediach społecznościowych. Otwarcie obiektu zapowiadane jest na marzec, ale dokładny termin jeszcze nie został podany.

„Fabryka Wody gotowa! Zostało to, co najnudniejsze, czyli papierologia. Jesteśmy w procedurze uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie” – napisał na swoim Facebooku prezydent Szczecina. 

Do swojego wpisu dołączył tabelę z cennikiem. Prezydent zapowiedział też, że warto być czujnym, ponieważ niedługo będą poszukiwani „testerzy” do szczecińskiego aquaparku.

I tak, za cały dzień zabawy w szczecińskim aquaparku zapłacimy 85 zł (ulgowy 70 zł). Będzie można wykupić też bilety 2-godzinne w cenie 60 zł (ulgowe 50 zł). Bilet rodzinny (2+1) do strefy basenowej to koszt 145 zł za 2 godziny (dopłata 15 zł za każde kolejne dziecko) lub 189 zł za cały dzień (dopłata 30 zł za każde kolejne dziecko).

Korzystanie z saunarium to koszt 50 zł za godzinę (ulgowy 40 zł), a wizyta w części edukacyjnej będzie nas kosztować 37 zł (ulgowy 29 zł). 1,5-godzinne wejście na basen sportowy to koszt 30 zł (ulgowy 20 zł). Jest też opcja budżetowa, czyli możliwość zakupu biletów tylko na baseny w strefie zewnętrznej, za co trzeba będzie zapłacić 29 zł (ulgowy 19 zł) za dwie godziny lub 39 zł (ulgowy 29 zł) za cały dzień.

Z kolei bilet łączony do strefy basenów i Edukatorium to koszt 99 zł (ulgowy 85 zł) za cały dzień. Bilet rodzinny w tym przypadku będzie kosztować 240 zł. 

W Fabryce Wody powstały też strefa sportu z kręgielnią i ścianką wspinaczkową. Za zajęcie 1 toru na godzinę zapłacimy 90 zł (ulgowy 80 zł), a na dwie godziny – 120 zł (ulgowy 110 zł). Bilety na ściankę wspinaczkową wynoszą 40 zł (ulgowy 35 zł).

Dodajmy, że dzieci do lat 3 będą mogły korzystać z atrakcji bezpłatnie. Bilety ulgowe przysługują dzieciom poniżej 7. roku życia, uczniom, studentom, osobom niepełnosprawnym, osobom, które ukończyły 65 lat oraz posiadaczom Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Karty Dużej Rodziny.

Od sierpnia w Fabryce Wody trwają odbiory. Budowa aquaparku połączonego z edukatorium pochłonie 349 mln zł. Jest finansowana z komercyjnych kredytów. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i Alstal Real Estate sp. z o.o. Wykonawcą wyposażenia edukatorium o wartości 25 mln zł jest MAE Multimedia Art. & Education sp. z o.o.