To jedna z największych manifestacji pro-life w Polsce. W niedzielę, 14 kwietnia, odbędzie się Szczeciński Marsz dla Życia.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Małych Stópek i ks. Tomasza Kancelarczyka. Szczeciński marsz za każdym razem gromadzi tysiące zwolenników obrony życia. To jedna z najliczniejszych tego typu inicjatyw w Polsce, bywały edycje, że uczestniczyło w niej nawet 20 tys. osób.

– Marsz dla Życia jest publiczną demonstracją obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników Marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych – mówią organizatorzy.

Marsz wyruszy w niedzielę o godz. 15:00 z Jasnych Błoni, ale przygotowania rozpoczną się już około 13:00. Zbiórka przy pomniku Jana Pawła II. Uczestnicy marszu przejdą pl. Armii Krajowej – al. Papieża Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – al. Papieża Jana Pawła II – pl. Lotników – ul. Kaszubską – ul. Bałuki – al. Niepodległości – Bramę Portową – ul. Wyszyńskiego – ul. Sołtysią – ul. Grodzką – pl. ks. Abp Majdańskiego (pl. Katedralny).

Zakończenie zaplanowano ok. godz. 16:30 przy katedrze św. Jakuba w Szczecinie. Pół godziny później rozpocznie się msza, podczas której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.