koncerty

Heniutki 66: Dikanda, Kapitan Stereo, Power Supply

foto: fragment plakatu promującego wydarzenie / foto: Łukasz Popielarz

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Piątek, 12.01.2018
O której godzinie?
19:00
Za ile?
10 zł i więcej
Opis wydarzenia
Tegoroczny koncert "Heniutki", podczas którego już po raz szósty będziemy wspominać szczecińskiego koncertomaniaka - Henia Talaśkę, odbędzie się 12 stycznia w Domu Kultury Słowianin. Zagrają: Dikanda, Kapitan Stereo, Power Supply.
Heniutki 66: Dikanda, Kapitan Stereo, Power Supply
data: 12.01.2018
godzina: 19:00
wstęp: 10 zł i więcej - bilet cegiełka (zbiórka publiczna)


Henryk Talaśka - był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci szczecińskiej sceny muzycznej, choć nie był jej twórcą, a jedynie fanem. "Człowiek, któremu nie przeszkadzała żadna muzyka", zmarł w święta Bożego Narodzenia 2012 r. 4 stycznia 2013 r. odbył się w „Słowianinie” bardzo spontaniczny koncert z udziałem wielu szczecińskich zespołów. Publiczność wówczas dopisała w nadkomplecie. Wtedy też podjęliśmy decyzję, że co roku, w okolicach dnia urodzin Henia (4 stycznia), będziemy organizować koncert. Tak narodziły się HENIUTKI. Heniu kochał muzykę w całości, bez kastowych podziałów i stylistycznych szuflad. Tak samo fascynowały go koncerty klimatycznych wykonawców, jak i ostre brzmienia.

12 stycznia 2018 r. o godz. 19:00 rozpoczną się HENIUTKI 66. Wystąpią: POWER SUPPLY, KAPITAN STEREO, DIKANDA oraz dzieci obdarowane instrumentami w poprzednich edycjach wydarzenia.. Dzięki zakupionym przez publiczność cegiełkom na poprzednich koncertach, udało się nam już kupić: wiolonczelę dla Kingi z Pyrzyc, pianino dla Mai ze Szczecina, flet poprzeczny dla Tamary z Gryfic, keyboard dla Marysi i gitarę dla Natalki (obie ze Szczecina), altówkę dla Karoliny z Banic k. Golczewa i gitarę dla Wojtka z Klinisk Wlk. W tym roku również zostanie zorganizowana zbiórka pieniężna, a zebrane fundusze przekażemy w całości na zakup wiolonczeli dla utalentowanej dziesięciolatki - Oliwii z Klinisk Wlk.

Żywioł i energia Henia sprawiały, że młodsi od niego fani muzyki na koncertach nie czuli różnicy wieku. Mamy nadzieję, że po raz kolejny na „Heniutkach” nie zabraknie publiczności i każdy znajdzie dla siebie odpowiednie dźwięki.

DIKANDA
to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

KAPITAN STEREO to szczecińscy rockmani, opisujący swoją muzykę jako energiczny pop z domieszką punka. Komponując muzykę kładą nacisk na dobre teksty i bezkompromisowe brzmienie zespołu. Zaczęli grać w roku 2013, a w 2016 nagrali debiutancką płytę. W roku 2017 zespół wygrał Hard Rock Rising jako „regional prize winner” (region Europa). Surowe gitarowe riffy i energiczny puls zespołu przekonują słuchacza, że rock nie umarł. Muzycy wykonają na koncercie autorskie kompozycje, ale nie zabraknie też utworów z repertuaru nieżyjących legend rocka i bluesa.

POWER SUPPLY to zespół złożony z muzyków wcześniej udzielających się w różnych projektach szczecińskiej sceny muzycznej. Obecnie połączeni ze sobą ideą grania i śpiewania ambitnej i klimatycznej muzyki z pogranicza bluesa, rocka, funku i nowoczesnego popu.

Zespół tworzą:
- Katarzyna Gracz - wokalistka, znana wcześniej z zespołu Moonlight, następnie pracująca jako prezenter w Radio As i Radio Plus, a ostatnio śpiewała w szczecińskim zespole "Herba"
- Marek Więski - gitara, grający wcześniej w kilku studenckich zespołach, a ostatnio w swingowym zespole "OYOM"
- Krzysztof Szmatłoch - bas, grający w szczecińskich formacjach "Free Blues Band" i "Vinders"
- Jerzy Jędra - perkusja, muzyk-legenda szczecińskiej sceny muzycznej, potrafiący ogarnąć wszelkie gatunki i klimaty muzyczne
- Paweł Flak – gitara, pasjonat klasycznego rocka, grający wcześniej w studenckich zespołach hard rockowych i heavy metalowych, a ostatnio po dłuższej przerwie znowu na rockowej scenie.
Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję