festiwale

FESTIWAL DOBREGO ŻYCIA Szczecin 2020

foto: materiały prasowe

Gdzie?
różne miejsca Szczecina
Kiedy?
Piątek, 05.06.2020
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Niedziela, 28.06.2020
Do której godziny?
20:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Festiwal Dobrego Życia to cykl wydarzeń planowanych w różnych częściach Szczecina, podczas których swoją ofertę prezentować będą lokalni przedsiębiorcy i artyści. Odbędzie się on między 5 a 28 czerwca.

 

Jak przekonują organizatorzy, Festiwal Dobrego Życia to wydarzenie, którego jeszcze w Szczecinie nie było! 

– Pomysł narodził się w pierwszych dniach pandemii, kiedy zastanawialiśmy się, jak będziemy wracać do normalnego życia. Wówczas, pomyśleliśmy, że warto będzie ten moment powracania w jakiś sposób uczcić. Wiedzieliśmy także, że przedsiębiorczość, z której jako miasto słyniemy, będzie potrzebowała naszego wsparcia. Wsparcia mieszkańców Szczecina. Tak powstał pomysł na Festiwal Dobrego Życia, który jeśli się Wam spodoba będzie mógł mieć swoją kontynuację i kolejne edycje w przyszłości – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Festiwal Dobrego Życia – o co chodzi? 

W centrum Szczecina przez 24 dni działać będą m.in. stoiska handlowe, ogródki gastronomiczne oraz strefa chilloutu z muzyką i leżakami. W ramach tego wydarzenia miasto zostanie otwarte dla przedsiębiorców, gastronomików, artystów i mieszkańców.

Główną przestrzenią aktywności będzie centrum, ale ideą projektu jest zachęcenie mieszkańców do korzystania z oferty przedsiębiorców lokalnych w całym mieście. Wszystko to jednak z zachowaniem obowiązujących obostrzeń.

W ramach wydarzenia mieszkańcy będą mogli wziąć udział m.in. w spacerach miejskich, a także posłuchać ulicznych artystów.

Przedsięwzięcie realizują Żegluga Szczecińska Turystka Wydarzenia i Szczecińska Agencja Artystyczna, Miasto Szczecin i jednostki miejskie.

Plan:

5-28 czerwca - Pasaże handlowe w Alei Kwiatowej i na pl. Orła Białego (W obu miejscach na odwiedzających będą czekać strefy sprzedażowe z limitowaną liczbą osób, domki jarmarkowe w zwiększonych, bezpiecznych odległościach, strefy gastronomiczne z limitowaną liczbą osób oraz strefy chilloutu z muzyką i leżakami)

13-14 czerwca - Występy artystów ulicznych (Artyści pojawią się w przestrzeni miejskiej, kilka punktów Szczecina ożyje dzięki występom ulicznym lokalnych muzyków)

13-14 czerwca - Spacery miejskie (Mieszkańcy Szczecina będą mieli okazję zwiedzać swoje miasto, biorąc udział w spacerach związanych z historią miasta, architekturą, mało znanymi ciekawostkami czy podróżami kulinarnymi)

13-14 czerwca - Szczeciński Weekend Otwarty (Wydarzenie, do udziału w którym zapraszamy lokalnych przedsiębiorców, którzy prezentować będą swoją ofertę oraz zaproponują dodatkowe atrakcje)

5-28 czerwca - Floating Market (W drewnianych domkach swoje małe filie będą miały szczecińskie restauracje i puby. Dla odwiedzających przygotowane zostaną miejsca siedzące. Floating Market umieszczony będzie na skwerze wieńczącym Łasztownię, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Nowoczesna Kultura)

Szczegóły wydarzenia dostępne na fanpage'u: www.facebook.com/events2510869532346571

Festiwal Dobrego Życia odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i zgodnie z narzuconymi przez organy państwowe normami, w tym m.in. unikaniem gromadzenia się zbyt dużej liczby osób, dezynfekcją pomieszczeń, stołów itp.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję