koncerty

Dni Odry 2019 - plenerowe koncerty

foto: materiały prasowe / archiwum

Gdzie?
Bulwar Piastowski
Kiedy?
Sobota, 13.07.2019
O której godzinie?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Centrum Żeglarskie zaprasza w piątek i sobotę, 12 i 13 lipca, na plenerowe koncerty. Całość wydarzenia odbędzie się w ramach obchodów Dni Odry 2019, przy Bulwarze Piastowskim. Wstęp bezpłatny!


HARMONOGRAM KONCERTÓW:

piątek – 12 LIPCA 2019 r.

19:00 - 20:15 After Blues

20:30 - 21:45 Mechanicy Szanty

sobota – 13 LIPCA 2019 r.

19:00 - 20:15 Dair

20:30 - 21:45 Cheap Tobacco

22:00 - 23:15 Lord – Sound of Queen

Szczegółowo o atrakcjach Dni Odry piszemy TUTAJ


CHEAP TOBACCO

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która trzykrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Grupa zagrała już ponad pół tysiąca koncertów w kraju i zagranicą, zyskując uznanie słuchaczy oraz dziennikarzy muzycznych. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie. Grupa śmiało rezygnuje z utartych schematów na rzecz niecodziennych inspiracji, nie bojąc się przy tym utraty wiarygodności. Po koncertach promujących poprzednie nagrania nastał czas na nową twarz CHEAP TOBACCO.

NOMINOWANI DO FRYDERYKA 2019!!!

Są określani jako nadzieja polskiego blues-rocka, porównywani do The Black Keys. Nie da się ich łatwo zaszufladkować, zwłaszcza, że każdy koncert to zupełnie inaczej opowiedziana historia. Wokalistka została trzykrotnie uznana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce a teraz jest nominowana do wokalistki Rocku przez Antyradio! Koncert premierowy nowej płyty odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej Trójce. Kto lubi i ceni dobre teksty, żywiołowość, energię mocnych brzmień jak i nostalgię spokojniejszych ballad - zakocha się w muzyce zespołu!

Skład:

Natalia Kwiatkowska

Robert Kapkowski

Michał Bigulak

Bartek Kołodziejski

MECHANICY SZANTY

Mechanicy Szanty to zespół wykonujący szanty i piosenki żeglarskie. W swoim repertuarze mają także utwory z pogranicza folku irlandzkiego, muzyki bluegrass, czy country. Grupa powstała w 1985 roku w Gdyni i szybko zyskała duże uznanie wśród publiczności oraz wiele nagród na większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce (Shanties w Krakowie, Bałtyckiego Festiwalu Pieśni Morskiej w Gdyni, Świnoujskiego Wiatraka i wielu innych).

Mechanicy Szanty koncertowali w Finlandii, Holandii, Szwecji, Niemczech, USA. Mają za sobą sesje nagraniowe dla radia i telewizji. Fenomenem zespołu tworzonego przez sześć osób jest fakt, iż mieszkając w różnych miastach spotykają się regularnie by wspólnie grać i śpiewać. Pierwszą płytę pt. "Mechanicy Shanty" nagrali i wydali przez Polskie Nagrania w roku 1989. Była to najlepiej sprzedająca się kaseta i płyta z muzyką żeglarską (do dziś 90 000 egz.). W 1990 r. zmienił się częściowo skład zespołu. Słychać to na kolejnej kasecie nagranej w 1991 r. pt. "Zapach lądu". Na początku 1995 roku zespół wrócił prawie w całości do składu z pierwszej płyty. W tym samym roku skład został powiększony o bluegrassowe banjo. Zmiany instrumentarium dają się usłyszeć na płycie koncertowej "Live'97". W dwa lata później powstała płyta studyjna pt. "W granicach folku" - gdzie poza pieśniami żeglarskimi można usłyszeć ślad pozażeglarskich fascynacji muzycznych.

Skład:

Andrzej Bernat - harmonijka, akordeon, śpiew

Henryk Czekała "SZKOT" - śpiew

Michał Karczewski - banjo, śpiew

Jacek Ledworowski - gitara basowa, śpiew

Maciej Łuczak - gitara akustyczna, śpiew

Piotr Ruszkowski - mandolina, śpiew

DAIR

DAIR to szczecińska formacja grająca i śpiewająca muzykę celtycką. Siła różnych temperamentów tworzących dobry „team”. Na instrumentarium zespołu składają się: flet poprzeczny irlandzki, skrzypce, akordeon diatoniczny, gitara akustyczna, bouzouki, gitara basowa i wokal. Zespół porusza się po okolicach różnych celtyckich miejsc, aranżując utwory we własny sposób i nadając im własny charakter. Słowo „DAIR” w języku gaelic znaczy „drzewo dębowe”. Jest także inne ciekawe znaczenie tego wyrazu. Słowo DAIR jest jednym z 80 znanych słów w języku Doriathian (języku Luthien Tinuviel) i oznacza „cień drzewa” – odsyłamy do „Władcy pierścieni” – J.R.R. Tolkiena.

Skład:

Małgosia Opaluch - flet, akordeon diatoniczny, wokal

Grzegorz Opaluch - gitara, bouzouki, skrzypce, wokal

Agata Pytlak - skrzypce

Sylwia Galiśkiewicz - skrzypce

Jacek Marynowski - bas, bodhran, cajon

AFTER BLUES

Szczeciński zespół "After Blues" to blisko 40 lat nieprzerwanej działalności artystycznej. Szczególną wytrwałością pochwalić się mogą Leszek Piłat i Waldemar Baranowski – jego założyciele. To duet, brzmiący co najmniej jak trio. Muzycy wypracowali własny muzyczny wizerunek - wysublimowany, oszczędnie grany blues w balladowej otoczce. "After Blues” od lat należy do krajowej czołówki, wyróżniając się nie tylko intrygującym repertuarem, bliską współpracą m.in. z Tadeuszem Nalepą (2 lata) i Mirą Kubasińską (11 lat), ale także dwuosobowym składem, wykonując swój repertuar na żywo z wykorzystaniem pełnego instrumentarium, w którym szczególną rolę odgrywa skonstruowana przez Leszka Piłata perkusja, pozwalająca muzykom na jednoczesne obsługiwanie dwóch instrumentów. Muzycy wierni bluesowi potrafią w perfekcyjny sposób nadać jego rdzennemu brzmieniu współczesny wymiar przez co z jednakowym powodzeniem uwodzą swoich stałych fanów jak i publiczność na co dzień odległą od klasycznego bluesowego kolorytu. Wiele kompozycji z repertuaru grupy nosi znamiona przebojów radiowych. Na koncertach wykonują utwory z repertuaru zespołu „Breakout”, standardy blues-rockowe, ale przede wszystkim własne kompozycje. Nie zabraknie utworu „Zobacz jak pięknie”, który przez wiele tygodni gościł na antenie radiowej „trójki” i uplasował się na piątym miejscu Listy Przebojów Programu III, a przez słuchaczy radia został wybrany najlepszym utworem bluesowym.

Zespół ma na swym koncie 13 autorskich wydawnictw oraz udział w kompilacjach różnych wykonawców. Występował w Niemczech, Holandii, Szwecji, Danii, Czechach i Rosji. Jest pomysłodawcą projektów muzycznych, m.in.: „Bluesowe czwartki u Sławka”, „Akademia Ujarzmionego Hałasu”, „Mała Akademia Bluesa”, „Zaduszki Bluesowe”, „Przystań dla bluesa”, a przede wszystkim Festiwalu Muzyki Bluesowej BLUESADA (festiwal realizowany przez 18 lat). W roku 2009 duet ”After Blues” był nominowany do prestiżowych nagród: „Fryderyki” i „Superjedynki”. W 2013 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Pro Arte” – za ogromny wkład w polską muzykę bluesową, za wieloletnią twórczą działalność, w podziękowaniu za rozwój kultury muzycznej w Polsce oraz promowanie regionu zachodniopomorskiego w kraju i poza jego granicami. W roku 2018 i 2019 „After Blues” został nominowany do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za całokształt twórczości.

Skład:

Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja)

Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal)

LORD - SOUND OF QUEEN

Zespół LORD-Sound of Queen powstał w listopadzie 2002 roku. Powstanie zespołu zostało zainspirowane kolejną rocznicą odejścia Freddiego Mercury i na jego cześć. Od ponad 10 lat zespół koncertuje na terenie całego kraju i zagranicą, grając każdego roku dziesiątki koncertów plenerowych i klubowych. Podczas Międzynarodowego Festiwalu zespołów Coverowych w 2004 roku w Ustroniu zespół otrzymał nagrodę Grand Prix publiczności. W swoim programie zespół prezentuje największe przeboje zespołu Queen i Freddiego Mercury.

Zespół LORD-Sound of Queen został założony przez jego managera Bernarda Burdę. Pierwszy koncert zagrany został dnia 29.04.2003r. w najstarszym szczecińskim klubie "Kontrasty". Następnie w okresie od maja do końca sierpnia 2003 roku zespół zagrał w pierwszym roku działalności kilkanaście dużych, plenerowych koncertów. Formacja "LORD" w swoim repertuarze wykonuje największe przeboje grupy QUEEN z lat 1973-1995. Szczecińska grupa jest najlepszym polskim zespołem wykonującym: SOUND OF QUEEN. Dodatkowo zespół podczas koncertu wykonuje utwory tzw. Rock Ballads’80 i ze względu na skalę głosu wokalisty takich wykonawców jak : Tina Turner, Whitney Houston, Stevie Wonder, Michael Jackson czy Prince (!). Wokalistą zespołu LORD jest , finalista VII edycji The Voice of Poland.

Skład:

Damian Rybicki - wokal

Bartek Janczak - gitara

Arek Rykaczewski - gitara

Maciej Cierlecki - bas

Artur Błaszczyk - klawisze

Piotr Wawruszczak - perkusja

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję