Gdzie i kiedy?
Opera na Zamku
ul. Korsarzy 34
czwartek, 6 grudnia 2018, 18:00
Za ile?
25 - 55 zł
W pokoju dziecka nie ma już miejsca na nowe zabawki? A do tego nudzą się szybko i po kilku dniach wędrują w kąt? Może warto pomyśleć o innym, oryginalnym prezencie, takim, który ucieszy malucha mniejszego i ciut większego i sprawi, że jego głowa będzie pełna emocji i radości, a ten dzień – niezapomniany? O prezencie, który rozwija wyobraźnię, rozbudza wrażliwość, pomysłowość? To Mikołajki w Operze na Zamku dla maluchów. Po słodkich szaleństwach poszalejmy razem z naszymi bajkowymi bohaterami! 6 grudnia, w czwartek o 18.00 zapraszamy na spektakl familijny „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi”. Musical dla dzieci w wieku 5-10 lat.

„Czy to bajka, czy nie bajka? Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: krasnoludki są na świecie” – pisała Maria Konopnicka. Na motywach jej baśni powstał spektakl muzyczny dla najmłodszych, pełen tańca i piosenek. Wraz z tytułową Marysią i krasnoludkami dzieci przeniosą się w świat bajki z morałem, w której triumfuje pracowitość, dobre uczynki i siła przyjaźni. Razem można wiele zdziałać!

Baśń Marii Konopnickiej stała się dla całych generacji polskich dzieci podstawową lekturą będącą źródłem wiedzy o świecie i o wartościach, których należy przestrzegać w życiu, aby być szczęśliwym i docenianym przez innych. Pierwsi czytelnicy, jeszcze sprzed wybuchu pierwszej wojny światowej w 1914 r., pokolenie dwudziestolecia międzywojennego, dwie generacje okresu Polski Ludowej, wreszcie obecne dzieci wychowują się między innymi na dziejach sierotki Marysi. Co więcej, książka stała się na tyle popularna, że doszło do licznych jej adaptacji, z których najszerzej znane były: wersja filmowa z 1961 r. (z udziałem takich aktorów, jak Gustaw Holoubek i Mieczysław Voit) oraz baśń muzyczna z muzyką Ryszarda Sielickiego, wydana w 1973 r. na czarnych płytach. Z historii ubogiej gęsiareczki dzieci uczyły się i uczą, że w życiu liczy się pomoc drugiej osobie, współczucie dla słabszych, a uczciwość zostanie nagrodzona. Teraz jej nową wersję – ale z odwiecznym przesłaniem o zwycięstwie dobra nad złem – obejrzymy z muzyką Janusza Stalmierskiego i librettem Henryka Banasiewicza.