inne

DLA DZIECI: Cyfrowy Dzień Dziecka w Technoparku [dużo atrakcji]

foto: materiały prasowe

Gdzie?
Technopark Pomerania, budynki F2 i F3, ul. Cyfrowa 6
Kiedy?
Sobota, 26.05.2018
O której godzinie?
10:00
Do kiedy?
Sobota, 26.05.2018
Do której godziny?
16:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Warsztaty z programowania i robotyki, okulary wirtualnej rzeczywistości, minidrony oraz gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych – takie m.in. atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotował Technopark Pomerania we współpracy z partnerami. W niezwykłą podróż do świata nowych technologii najmłodsi mieszkańcy Szczecina będą mogli wybrać się już w najbliższą sobotę (26 maja).

W warsztatach z zakresu programowania i robotyki uczestniczyć może każdy, nie trzeba mieć doświadczenia ani wiedzy. Zajęcia pozwalają wykorzystywać technologie w sposób twórczy, pobudzają kreatywność i rozwijają umiejętność analitycznego i logicznego myślenia. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-13 lat i odbywać się będą pod opieką ekspertów oraz pasjonatów robotyki i elektroniki posiadających doświadczenie pedagogiczne.

- Na warsztatach z robotyki młodzi konstruktorzy będą mieli okazję rozwinąć kompetencje informatyczne i techniczne. Dzieci najpierw zbudują jeżdżące roboty, a następnie, dzięki specjalnej aplikacji w tablecie, zaprogramują je, żeby sprawdzić, co potrafią – mówi Jakub Gibowski z Technoparku Pomerania.

Tego dnia w Technoparku odbędzie się także turniej gier matematycznych. Zawodnicy rywalizować będą w matematycznej grze planszowej, rozwiązując zabawne i motywujące do nauki zadania, które pomogą im utrwalić materiał poznany w szkole.

Ponadto dzieci w każdym wieku będą mogły zapoznać się z podstawowymi zasadami pilotażu minidronów oraz wyruszyć w niezapomniane podróże dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości: młodzi odkrywcy wybiorą się na orbitę okołoziemską, odwiedzą rafy koralowe i zajrzą do wnętrza ludzkiego ciała. Wiele gier i zabaw ruchowych przygotuje również mieszczące się w Technoparku Przedszkole Strefa Malucha, które poprowadzi zajęcia dla najmłodszych. W programie przewidziano m.in. pokonywanie toru przeszkód, gry sensoryczne czy twórcze zabawy z wykorzystaniem balonów.

Zajęcia i zabawy zorganizowane w ramach Cyfrowego Dnia dziecka odbywać się będą w budynkach F2 i F3 Technoparku Pomerania w sobotę 26 maja w godz. 10.00 – 16.00. W wydarzeniu udział mogą brać całe rodziny.

Partnerami Cyfrowego Dnia Dziecka są: Go4idea, Mały Inżynier Szczecin, 2+2 Szkoła Matematyki, Cyfrowa Akademia, Przedszkole Strefa Malucha, VR, Teatr Współczesny w Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i Polis Security Group sp. z o.o.

Udział w warsztatach oraz turnieju gier matematycznych wymaga rejestracji (rejestracja ruszy w środę 23 maja o godz. 12.00). Na pozostałe atrakcje - wstęp wolny.

Program zajęć oraz informacje o rejestracji dostępne są na stronie www.dziendziecka.technopark-pomerania.pl

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję