Teatr Współczesny chce zwiększyć świadomy odbiór spektakli prezentowanych na jego deskach . Chodzi dokładniej o „Chorego z urojenia” i „Andromachę”. Wiąże się to z głębszym odbiorem dzieł francuskich klasyków – Racine’a i Moliera, w którym mają pomóc warsztaty, wykład i konkurs literacki.

Po pierwsze: spektakl

19 marca o godzinie 19.00 odbędzie się premiera studencka „Andromachy”, na którą bilet będzie kosztował tylko 12 zł. Potem widzowie będą mogli przenieść się do Malarnii na Andro(After)Party, czyli luźniejsze spotkanie, na którym będzie można podzielić się opinią na temat obejrzanego przedstawienia. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki wydawanej w kasie Teatru.

 

Po drugie: wykład

21 marca o godzinie 11.00 w Muzeum Narodowym dr Michał Bajer wygłosi wykład „Racine i Molier. Pathos tragiczny, pathos komiczny”. Będzie można usłyszec interpretacje dramatów francuskich w naukowej formie. Wstęp wolny.

Po trzecie: warsztaty teatralne

Dwa spektakle i dwa osobne warsztaty. „Chorego z urojenia” pomoże zrozumiec Maria Dąbrowska [sobota, 21 marca, godz:12:30, Malarnia; niedziela, 22 marca, godz. 16:00, Malarnia], natomiast „Andromachą” zajmie się Małgorzata Klara [sobota, 21 marca, godz:12:30, Duża scena; niedziela, 22 marca, godz. 12:00, Teatr Mały].

Ponadto: wystawy

W dniach 19-22 marca widzowie, którzy oglądali spektakl „Chory z urojenia” lub „Andromacha” będą mogli za ukazaniem biletu obejrzeć za darmo wystawy prezentowane w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie.

 

Na koniec: konkurs

Teatr Współczesny organizuje także konkurs literacki dla uczniów i studentów na interpretację jednego ze spektakli.

Więcej na: www.wspolczesny.szczecin.pl