Będzie o trudnej sztuce odpuszczania, odwadze zmiany kariery, przekuwaniu porażki w sukces, kreowaniu wizerunku i granicach AI. Do przyjścia w sobotę (29 bm.) do Stargardzkiego Centrum Kultury zachęcają ludzie, którym już się udało. To zarazem ostatnie spotkanie w ramach „Biznes Camp”.

„Biznes Camp” adresowany jest do wszystkich mieszkańców regionu, w tym do mikro, małych i średnich przedsiębiorców. W nieformalnej atmosferze eksperci rynku pracy odpowiedzą na nurtujące pytania, a doradcy od HR przeprowadzą próbne rozmowy kwalifikacyjne. Na tym jednak nie koniec.

Porządna dawka wiedzy i wsparcia

Gośćmi specjalnymi stargardzkiego „Biznes Campu” będą Katarzyna Niedzielska-Czyż, Jakub Cichocki, Michał Hamera, Maja Kornel i Maciej Kawecki. Organizatorzy zapraszają w godzinach 15-19. W biznesowym miasteczku Pomorza Zachodniego będzie można spotkać się również z doradcami zawodowymi, specjalistami HR, przedstawicielami uczelnianych biur karier.

– Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się między innymi jak założyć firmę, nawiązać współpracę biznesową, zaprezentować swój produkt i usługę itd. To też ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy mają pomysł i myślą o założeniu StartUp – zachęcają organizatorzy.

W ramach „Biznes Campów” organizatorzy przygotowali konkretne wsparcie w czterech tematycznych strefach - wykładowej, zachodniopomorskiego biznesu, promującej ideę uczenia się przez całe życie oraz innowacji.

Casting dla wszystkich, którzy mają pomysł

W Stargardzkim Centrum Kultury pojawi się również mobilne studio fotograficzne, w którym bezpłatnie będzie można wykonać profesjonalne zdjęcia. Podobnie jak w poprzednich lokalizacjach, w Stargardzie również będzie prowadzony casting do cyklu filmowego Pomorza Zachodniego.

– Chcemy prezentować ludzi i przedsiębiorców, którzy swoją pasję przekuwają w biznes, nie boją się ryzykować i urzeczywistniać nawet najbardziej szalonych pomysłów. Poszukujemy osobowości, mieszkańców z ciekawymi historiami, którzy odnoszą sukcesy. Chętnie pokażemy też osoby, które wykonują ciekawe zawody – mówią organizatorzy.

Nowe technologie, warsztaty i doświadczenia

W sobotę nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. W ciekawy i innowacyjny sposób zaprezentowane zostaną lokalne uczelnie, ich wynalazki i działania poszczególnych wydziałów.

Po „Biznes Campie” mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mogli obejrzeć film w ramach cyklu „Filmowe lato na Pomorzu Zachodnim”. Seans rozpocznie się w godzinie 21.30 w Stargardzkim Centrum Kultury. Dla widzów przygotowano film „Niebezpieczni Dżentelmeni”.

„Takie wydarzenia pozwalają się otworzyć”

To ostatnie spotkanie w ramach „Biznes Campów” organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Wydarzenia w Koszalinie i Wałczu przyciągnęły wielu uczestników, którzy nie kryli swojego zadowolenia z występów prelegentów. Co ciekawe, niektórzy przyjechali nawet z innych miejscowości, aby móc zadać konkretne pytania prelegentom.

– W jednym miejscu uczestnicy mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji i wykonać testy predyspozycji zawodowych. Korzystają z nich osoby w różnym wieku. Młodzież, która stoi przed wyborem swojej drogi zawodowej, ale i seniorzy – słyszymy. – Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu, warsztatach, rozmów z ciekawymi osobami. Na pewno warto.

– Panele dyskusyjne są ciekawe, każdy może przyjść, zainspirować się, poczytać, porozmawiać, doświadczyć. Takie wydarzenia pozwalają otworzyć się na wiele nowych rzeczy, a ludzie dzisiaj potrzebują otwartości i inspiracji. Jestem bardzo zadowolona, że zostałam zaproszona. Organizacja jest bardzo dobra, czułam się bardzo zaopiekowana – dodaje kolejna uczestniczka wydarzenia.

Godzinowy rozkład jazdy wystąpień prelegentów

Godzina 15:00 - O trudnej sztuce odpuszczania - Katarzyna Niedzielska-Czyż

Prawniczka, psycholożka, psychoterapeutka, autorka bestsellerowej książki "Miej wyje**ane, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania”.

Godzina 16:00 - Padłeś? Powstań! Jak przekuć porażkę w sukces w życiu i biznesie - Jakub Cichocki

Trener biznesu, sprzedaży, konsultant kryzysowy, doradca rozwojowy. Prowadzi stałą pracę rozwojową z zespołami i menedżerami w organizacjach międzynarodowych.

Godzina 16:45 – Jak z kamienia zrobić meteoryt, czyli o tym jak tworzyć wizerunek w dzisiejszych czasach - Michał Hamera

Strateg, trener oraz doradca biznesowy. Tworzy i rozwija marki w Polsce i w Europie. Opracowuje plany rozwoju, a także pomaga firmom budować właściwie relacje.

Godzina 17:30 - Jak zmienić swoje życie zawodowe, czyli odważ się chcieć inaczej - Maja Kornel

Doradczyni zawodowa i konsultantka kariery, trenerka biznesu, certyfikowana trenerka FRIS®, socjolożka. Od ponad 20 lat projektuje i prowadzi autorskie szkolenia i projekty edukacyjno-rozwojowe dla osób prywatnych, firm oraz instytucji.

Godzina 18:15 - Ciche granice AI - Maciej Kawecki

Dyrektor Centrum Innowacji Uniwersytet WSB Merito. Popularyzator technologiczny, dziennikarz naukowy powołany przez Komisję Europejską na funkcję Cyfrowego Ambasadora UE. Prezes Instytutu Lema. Autor kanału technologicznego This is IT na serwisie YouTube oraz bloga. Stawia na człowieka, który rozumie, że technologia to tylko i aż narzędzie w jego rękach, którym powinien pozytywnie zmieniać świat. Promuje to co polskie i innowacyjne.