W ostatni weekend września szczecińskie Centrum Żeglarskie organizuje dla mieszkańców bezpłatne spływy kajakowe. Zapisy odbywają się internetowo. Liczba miejsc jest ograniczona.

Spływy kajakowe pod nazwą „Spływ po Mare Dambiensis – na wyspę Wielka Kępa” odbędą się w sobotę i niedzielę, 28 i 29 września. W sumie Centrum Żeglarskie zaplanowało trzy wycieczki, trasa każdej będzie wiodła nurtem Odry Zachodniej, przez odnogę Odry Świętą, Kanałem Krętego Węża, wodami jeziora Dąbie Duże, na wyspę Wielka Kępa, gdzie kiedyś była Plaża Mieleńska. Uczestnicy będą mieli okazję poznać część wyspy Wielka Kępa i przyrodę jeziora Dąbie, a także wziąć udział w ognisku.

Spływ wystartuje z brzegu Odry przy ul. Grobla i potrwa około trzech godzin. Uczestnicy mają do wyboru trzy terminy wycieczek:

- w sobotę, 28 września, o godz. 10.00 i 14.30,

- w niedzielę, 29 września, o godz. 10.00.

Łącznie w trzech wycieczkach będzie mogło popłynąć 48 uczestników. W spływie mogą wziąć udział osoby od 13. roku życia. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w spływie wyłącznie pod opieką dorosłych. Uczestnicy muszą posiadać umiejętność pływania wpław oraz minimalne doświadczenie w pływaniu kajakiem.

Udział jest bezpłatny. Obowiązuje internetowa rejestracja poprzez wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA, która dostępna jest na stronie www.centrumzeglarskie.pl i przesłanie jej na adres: e.lesniowska@centrumzeglarskie.pl.