Są już chodniki, budują fontannę. Prace przy przebudowie ul. Jagiellońskiej na odcinku między al. Wojska Polskiego i pl. Zamenhofa przekroczyły półmetek. Mają zostać zakończone do 25 września.

Wykonawcą prac jest firma Eurovia, która na plac budowy weszła 25 maja. Wartość realizowanych przez nią robót wynosi blisko 6 mln złotych.

- Na placu budowy widać znaczące postępy. Na większości długości remontowanej ulicy położono już nowy chodnik. Trwają prace brukarskie, ustawiane są krawężniki, rozpoczęto roboty sanitarne i elektryczne na pl. Zamenhofa, gdzie stanie fontanna. Widoczne są roboty przy konstrukcji obiektu, w wykopie ustawiono zbrojenie – informuje Szymon Wasilewski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, który jest zleceniodawcą prac.

Po przebudowie ruch na tym odcinku ul. Jagiellońskiej zostanie uspokojony (strefa ruchu „30”), a piesi będą mogli przechodzić przez jezdnię w dowolnym miejscu. Na wysokości pl. Zamenhofa samochody pojadą po łuku, okalając przedłużony Deptak Bogusława. W miejscu, gdzie kiedyś stała Fryga powstaje fontanna. Obok staną ławki i donice z zielenią.

Zmiany obejmują również zasady dotyczące parkowania. Z jednej strony przewidziano zatoki postojowe do parkowania prostopadłego, a z drugiej do parkowania równoległego. W newralgicznych punktach ustawione zostaną słupki zabezpieczające przed nieprzepisowym parkowaniem. Na wysokości połączenia ulic Monte Cassino i Rayskiego zaprojektowano przystanek autobusowy.

- Kierowcom i pasażerom przypominamy o tymczasowej organizacji ruchu w obrębie remontowanej ulicy, wyznaczonych objazdach i zmianie trasy kursowania autobusu linii 86 – podkreśla Szymon Wasilewski.ZOBACZ TEŻ: Dodatkowe 13 milionów na modernizację Trasy Zamkowej. Straci na tym inna miejska inwestycja