TBS Prawobrzeże ogłosił przetarg na wykonanie kompleksowej renowacji kamienicy przy ul. Ks. Bogusława X 52. To narożny budynek stojący przy skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską, kiedyś działała w nim m.in. cukiernia Duet.

O ile po zachodniej stronie Deptaka Bogusława wszystkie kamienice są już odnowione, to druga część ulicy wygląda dużo gorzej. Projekt renowacji tej przestrzeni rozpoczął się kilkanaście lat temu i wciąż daleko do jego finalizacji. Najpierw odpowiadała za niego miejska spółka SCR, a teraz TBS Prawobrzeże, który właśnie ogłosił przetarg na remont jednego z budynków.

Chodzi o narożną kamienicę z 1890 r. z bogato zdobioną elewacją. Stoi ona przy pl. Zamenhofa, u zbiegu ul. Bogusława X i Jagiellońskiej.

Remont zakłada odnowienie elewacji wraz z naprawą sztukaterii. Renowację przejdą też balkony. Wewnątrz budynku zaplanowano lokale biurowe (m.in. siedzibę TBS Prawobrzeże na I piętrze) i lokale mieszkalne. Na obie te funkcje zaadaptowane zostanie poddasze, z czym wiązać będzie się podwyższenie dachu przez dobudowanie ścian zewnętrznych od strony podwórza. Na tyłach budynku zaplanowano też dobudowanie szybu windowego.

Renowacja kamienicy ma zająć 420 dni, czyli około 14 miesięcy. Zainteresowane tym zamówieniem firmy mogą składać oferty do 16 lipca.

Kamienica przy ul. Ks. Bogusława X 52 jest częścią śródmiejskiego Kwartału nr 21, o którego renowacji mówi się od wielu lat. Na razie szwedzka spółka Lorenshill Centrum Development odnowiła część budynków przy ul. Śląskiej. Podpisano też umowę na zabudowanie wnętrza kwartału nowymi budynkami mieszkalnymi.