Lager, porter, IPA czy pszeniczne? Szczecinianie będą mieli okazję spróbować różnych typów piwa już w pierwszy weekend października. Na Alei Kwiatowej odbędzie się wtedy druga edycja Oktoberfest Szczecin.

 

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas szczecińskiego święta piwa każdy znajdzie coś dla siebie wśród szerokiej gamy dostępnych wariantów. W Alei Kwiatowej będzie można skosztować rzemieślniczych piw z małych browarów m.in. z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej czy Dolnego Śląska. Obok 12 stoisk z alkoholem pojawią się również food trucki.

W tym roku zmieni się też sama sceneria dobrze znanego placu w centrum miasta. Na czas trwania Oktoberfet Szczecin w Alei Kwiatowej ustawione zostaną dwie duże hale namiotowe a w nich: ławy, stoły, dużo chmielu oraz oktoberfestowych gadżetów. Na miejscu będzie można zakupić nowe limitowane pokale, torby, magnesy i otulacze na butelki. W Alei Kwiatowej stanie także scena, na której zaplanowano pokazy „warzenia piwa” oraz koncerty. Dobra zabawa gwarantowana.

Nie zabraknie również spaceru z przewodnikiem obfitującego w piwne ciekawostki związane z naszym miastem i połączonego z degustacją w szczecińskich browarach. Bilety na spacer „Pivny Szczecin” są do kupienia w Centrum Informacji Turystycznej w Alei Kwiatowej. 

Oktoberfest Szczecin startuje w piątek, 2 października o godzinie 16:00 i zakończy się w niedzielę, 4 października.