To pierwsza taka inicjatywa w Polsce. Już w najbliższą środę (20 marca) korytarze szczecińskiego magistratu zamienią się w wyjątkowy tor biegowy. Emocji i zaciętej rywalizacji na pewno nie zabraknie. Dla najszybszych przewidziano też cenne nagrody. Zapisy trwają.

Urząd Miasta w Szczecinie po raz pierwszy stanie się areną zmagań biegaczy. Już w środę, 20 marca, na korytarzach zamiast urzędników będzie można spotkać uczestników wielkiego biegu na orientację.

– Wciąż zdarza nam się błądzić w fascynujących zakamarkach Urzędu Miejskiego. Niedawno, taka sytuacja dała nam inspirację do działania. Nie ma w Szczecinie lepszego miejsca, by zorganizować bieg, którego celem jest by się nie zgubić. To absolutnie wyjątkowe przedsięwzięcie w skali kraju i cieszę się, że urzędnicy na każdym kroku nas w nim wspierają – mówi Bartłomiej Mazan, prezes Klubu Orientacji Sportowej BnO Szczecin i pomysłodawca imprezy.

Bieg na orientację to ciekawe połączenie rywalizacji na sprawność fizyczną i umysłową. Wyznaczoną trasę trzeba pokonać w jak najszybszym czasie, odnajdując i potwierdzając po drodze punkty kontrolne. 20 marca będą to te same gabinety, biura, kasy, okienka, w których na co dzień czekają na nas urzędnicy. Nagrodą główną jest 1000 zł.

– To dość niecodzienna idea, ale mamy pewność, że oddajemy magistrat w dobre ręce. KOS to nasz zaufany partner i laureat marki „Zrobione w Szczecinie. Szczecin lubi tego typu inicjatywy. Zapraszamy wszystkich interesariuszy by tym razem zamiast po drugiej stronie okienka czy biura, stanęli z nami ramię w ramię na linii startu – zachęca Przewodniczący Rady Miasta Szczecin Michał Wilkocki.

Biuro Zawodów w Urzędzie Miasta otworzy się w środę o godz. 17:30. Będzie się znajdować się w skrzydle zachodnim - dawnej siedzibie Filharmonii. Start przewidziany jest na godzinę 19:00. Do udziału w biegu można się zgłosić poprzez formularz na stronie www.bno.szczecin.pl. Każdy uczestnik otrzyma podziękowanie, a laureaci we wszystkich kategoriach zostaną nagrodzeni pucharami i cennymi nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta Szczecin.

Środowy bieg po Urzędzie Miasta to jeden z biegów 13. edycji Szczecińskiej Dobranocki, czyli wieczornych Biegów na Orientację. W tej odsłonie poza korytarzami magistratu, biegi odbędą się na terenie Syrenich Stawów, Starego Miasta oraz Jeziora Szmaragdowego. Imprezę organizuje Klub Orientacji Sportowej BnO Szczecin przy współpracy z Urzędem Miasta.