To okazja, by spróbować rzemieślniczych piw z różnych regionów Polski i dobrze się bawić, uczestnicząc w quizach, koncertach i stand-upach. Już w ten weekend w Alei Kwiatowej odbędzie się pierwszy szczeciński Oktoberfest. Start w piątek o godz. 16:00.

Browary, które pojawią się w Alei Kwiatowej

W Alei Kwiatowej swoje stoiska rozstawią: Nepomucen, Browar Łąkomin, Colberg, Witnica, Dziki Miód Piwowar, Browar Edi, KOREB, Browar Stacja Małomice oraz szczeciński sklep Chmiel Świat Piwa. Na miejscu będzie można spróbować, np. piw na bazie słodów żytnich, jęczmiennych, pszenicznych z różnymi dodatkami m.in. płatków owsianych, gałązek sosny, świerku czy moreli (Nepomucen), a także Srogiego Niedźwiedzia i Dzikiego Dzika z nagradzanego w wielu konkursach browaru z Pałacyku Łąkomin. Dostępna będzie szeroka oferta piw browaru Wtnica (np. Lubuskie IPA i Witnicki Porter). Wyjątkową propozycją będą miody pitne z małej rodzinnej pasieki - Dziki Miód Piwowar. Nowych doznań mogą też dostarczyć Miętowe czy Migdałowe, piwa dojrzewające w butelce browaru Edi. Piwa browaru KOREB mają 600-letnią tradycję i wpisane są na listę produktów tradycyjnych (Łaskie, Herbowe czy Korzenne). Będzie można też zatrzymać się na Stacji Małomice, przy rodzinnym browarze rzemieślniczym z południowej części Ziemi Lubuskiej (oferuje m.in. Indian Pacific, Peartree Station i Fruit Express). Ofertę dopełnią piwa z całego świata wyselekcjonowane przez szczeciński sklep Chmiel Świat Piwa. Nie zabraknie też klasycznego pilsnera, koźlaka czy piw z browaru Colberg, kontynuującego kołobrzeską tradycję piwowarstwa.

Koncerty i stand-upy

Piwnej uczcie towarzyszyć będą gry, zabawy, koncerty, quizy, a także warsztaty. W dwóch zadaszonych halach będzie można wziąć udział m.in. w pokazach z warzenia piwa, degustacji czy nauce tańca irlandzkiego. W sobotę zaplanowano wspólne śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu - zabrzmią największe polskie hity. Tego wieczoru wystąpią też standuperzy Magda Kubicka oraz Damian Usewicz (g. 20:00), natomiast w piątek odbędzie się koncert zespołu „Mmmm…” (g. 21:00).

Szlakiem Pivnego Szczecina

Oktoberfest Szczecin to nie tylko wydarzenia w Alei Kwiatowej. W piątek i w sobotę (18 i 19 października) spod Centrum Informacji Turystycznej wyruszą miejskie spacery szlakiem „Pivnego Szczecina”. Wycieczki poprowadzi miejski przewodnik, który opowie m.in. o tym skąd wzięła się nazwa piwnica; jak piwo potrafiło wpływać na życie, a nawet przebieg bitew; dlaczego doszło do buntu piwnego w Szczecinie; co łączy piwo z chlebem. Oczywiście nie zabraknie również legend związanych z miastem, jak i poszczególnymi miejscami oraz dziejami Szczecina. „Pivne” spacery będą połączone z odwiedzinami szczecińskich browarów i degustacją. Udział kosztuje 59 zł, bilety do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej.

Pokale na pamiątkę

Na pamiątkę pierwszej edycji szczecińskiego Oktoberfestu będzie można kupić też półlitrowy pokal lub szklankę wydaną specjalnie z okazji miejskich spacerów. Pokale będą dostępne w sklepiku zlokalizowanym w Alei Kwiatowej.

Oktoberfest Szczecin rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 i potrwa do 23.00. W sobotę wydarzenie będzie można odwiedzać w godz. 12.00-23.00. Wstęp wolny.

Program:

PIĄTEK

18.10.2019, 16:00-23:00

16:00 Rozpoczęcie imprezy

17:00 Quiz z wiedzy piwnej z drobnymi nagrodami

18:00 -21:00 Spacer miejski „Pivny Szczecin”

18:00 Degustacja piw / Tomek Schütz, Browar Gdynia

19:00 Kilka słów o piwie rzemieślniczym i piwowarstwie domowym (prezentacja sprzętu i surowców do warzenia piwa) / Artur Molenda, Zachodniopomorski Oddział Terenowy PSPD

20:00 Pokaz tańca irlandzkiego z warsztatami / Celtic Dream

21:00 Koncert kwartetu „Mmmm...”

23:00 Zakończenie imprezy

SOBOTA

19.10.2019, 12:00-23:00

12:00 Rozpoczęcie imprezy

15:00 Pokaz warzenia piwa cz. 1 / Artur Molenda, Zachodniopomorski Oddział Terenowy PSPD

16:00 Degustacja piw / Tomek Schütz, Browar Gdynia

17:00 Quiz z wiedzy piwnej z drobnymi nagrodami

17:30 Pokaz warzenia piwa cz. 2 / Artur Molenda, Zachodniopomorski Oddział Terenowy PSPD

18:00 Pokaz tańca irlandzkiego z warsztatami / Celtic Dream

18:15 Zwiedzanie szklakiem piwa z przewodnikiem

19:00 Rozśpiewany akordeon cz. 1 / Mariusz Ambrożuk

20:00 Stand-up Magda Kubicka i Damian Usewicz

21:30 Rozśpiewany akordeon cz. 2 / Mariusz Ambrożuk

23:00 Zakończenie imprezy