Przygody w stylu Pana Samochodzika, albo Indiany Jonesa? Za sprawą Geocachingu jest to możliwe. Pierwsza szczecińska wyprawa po skarby odbędzie się 19, a kolejna 27 lipca.

Geocaching jest bardzo popularną na świecie grą terenową polegającą na szukaniu „skarbów” przy pomocy odbiornika GPS. Jest to znakomity sposób na świetną zabawę i poznawanie nowych miejsc w niekonwencjonalny sposób.

W ramach projektu Geocaching Szczecin, Fundacja Hot-Point założy, na terenie Szczecina ok 50 skrytek w różnych ciekawych zakątkach miasta. Będzie ich można szukać indywidualnie lub na specjalnie zorganizowanych wycieczkach, w których będą mogły wziąć udział nawet osoby niemające odpowiedniego sprzętu. Pierwsze Szczecińskie Poszukiwania Skarbów ruszają 19 lipca trasą od Dworca PKP przez Starówkę, Katedrę aż do Bramy Portowej. Na trasie tej wycieczki czekać będzie 8 ukrytych skrytek. Kolejne poszukiwania już tydzień później, 27 lipca na terenie J. Szmaragdowego i okolic.

Czym są owe skrytki? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć ponieważ praktycznie każda z nich będzie innym, specjalnie przygotowanym i zamaskowanym pojemnikiem zawierającym logbook, czyli dziennik odwiedzin oraz różne fanty na wymianę. Aby je odnaleźć, poza wskazaniem GPSa nierzadko trzeba będzie rozwiązać pewną zagadkę.

Więcej informacji o geocachingu oraz terminy i zapisy na udział w Szczecińskich Poszukiwaniach Skarbów na stronie: www.geocaching.hot-point.pl