Zalegające na terenach zielonych śmieci nie są dobra wizytówką miasta. Oni mówią: dość! i organizują największą akcję sprzątania Puszczy Wkrzańskiej.

 

W sobotę, 17 października, o godzinie 10:00 odbędzie się akcja „Śpiąca Królewna 2020”, której celem będzie posprzątanie Puszczy Wkrzańskiej. Ma być to największe tego typu przedsięwzięcie, które do tej pory miało miejsce. Na terenie puszczy stanie 15 punktów, w których będzie można pobrać rękawiczki i specjalne worki. Każdy uczestnik, który zapełni worek śmieciami, otrzyma w zamian jeden produkt firmy Tenzi, głównego sponsora oraz współorganizatora akcji.

Organizatorzy liczą na zebranie kilku ton śmieci, jak do tej pory zaangażowanych w akcję jest już blisko 20 różnych grup.

Każdy, komu dobro naszej planety leży na sercu, może wziąć udział we wspólnym sprzątaniu. Niech Puszcza Wkrzańska – uważana przez mieszkańców za miejsce wyjątkowe ze względu na polodowcowe ukształtowanie terenu – stanie się czystą przestrzenią, w której będzie się chciało przebywać w każdej wolnej chwili.

Organizatorem wydarzenia jest „Human Waste Zone”, projekt ekologiczny zajmujący się cyklicznymi akcjami sprzątania śmieci z przestrzeni zielonej. Akcja otrzymała Honorowy Patronat Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Szczegóły w  w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/656231968643302