– Ludzie to najważniejsze paliwo naszej kampanii. Dzięki ich entuzjazmowi wyłania się nowy ruch społeczny. Każdego dnia udowadniamy, że kandydatura niezależna i obywatelska ma sens – mówił podczas spotkania z wyborcami w Szczecinie niezależny kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia. Obecnie polityk, a niegdyś publicysta i prezenter telewizyjny, otworzył w Szczecinie biuro, zbierał podpisy i zapowiedział, że do końca kampanii wyborczej jeszcze przynajmniej kilka razy odwiedzi Szczecin i województwo zachodniopomorskie. Ludzie reagowali na kandydata bardzo pozytywnie. Trudno powiedzieć, czy Hołownia zebrał więcej podpisów, czy rozdał więcej autografów.

Hołownia zyskuje cenne poparcie. Sieńko i Urban w „Ekipie Szymona”

Dlaczego Szymon Hołownia – publicysta i prezenter telewizyjny o ugruntowanej rynkowej pozycji – zdecydował się na wejście do świata polityki i start w wyborach prezydenckich? Podczas spotkania z mieszkańcami Szczecina argumentował to tym, że „nie może już patrzeć na partyjną politykę”. Hołownia stwierdził także, że to, co politycy zrobili z Polską, trzeba będzie „odchorować”, a on sam ma pomysł, jak zmienić to, jak obecnie wygląda polityka i ogólnie relacje społeczne w kraju.

– Jestem przekonany, że w ciągu 3 miesięcy doprowadzimy do sytuacji, że na polskiej scenie politycznej w Polsce wygeneruje się nowa jakość i po maju będziemy w zupełnie nowej rzeczywistości z kilkoma milionami Polaków, którzy chcą polityki opartej na wartościach, polityki zajętej realnymi problemami ludzi – mówił w Szczecinie Szymon Hołownia.

Na pytanie, czy dobrze zna problemy Polaków odpowiedział, że owszem, bo jako publicysta i pisarz w ciągu dekady odwiedził ponad 400 miast i wsi w całej Polsce. (W roku 2019 Hołownia spotkał się z mieszkańcami Szczecina i przedsiębiorcami na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego i Północnej Izby Gospodarczej.)

Podczas wizyty w Szczecinie poparcia kandydatowi udzielili politycy niegdyś związani z konserwatywnym skrzydłem Platformy Obywatelskiej: prof. Jerzy Sieńko, wybitny chirurg i działacz humanitarny oraz były poseł i dyrektor LO 13 Cezary Urban.

6 kandydatów – czy będzie więcej?

Kampania wyborcza nabiera tempa. Do urn pójdziemy już za 80 dni, czyli 10 maja. Ewentualna druga tura wyborów będzie mieć miejsce 24 maja. Poza prezydentem Andrzejem Dudą wystartują w nich: Małgorzata Kidawa-Błońska (Koalicja Obywatelska), Robert Biedroń (Lewica), Władysław Kosiniak-Kamysz (Polskie Stronnictwo Ludowe), Krzysztof Bosak (Konfederacja) oraz Szymon Hołownia (kandydat niezależny).