Wykończony ząb, wesołe serce, zmęczony mózg, wesoła wątroba i zła macica – pomysł na pluszowe organy Agnieszki Nieradki cały czas wzbudza zainteresowanie wśród klientów. Już niedługo pomysłodawczyni może poszerzyć swoją ofertę o książeczkę dla najmłodszych. Jednak, żeby ją wydać potrzebuje wsparcia innych.

Celem Pluszektorium jest nie tylko zabawa, ale przede wszystkim edukacja. Ilustrowana książka ma być dopełnieniem obecnej oferty – zabawek, toreb, poduszek czy tatuaży zmywalnych. Pluszaki są wykorzystywane jako gadżet, pomysł na prezent czy zabawki edukacyjne dla dzieci - tę ostatnią funkcję Agnieszka Nieradka chce rozwinąć jeszcze bardziej za pomocą książeczki.

„Co masz w środku?“, ma być napisana prostym, zrozumiałym dla dziecka językiem i co najważniejsze -  okraszona dużą dawką humoru. Treść będą wspomagać dopracowane, kolorowe grafiki.„Dla wielu dzieci najmniejszy ból brzuszka jest związany ze strachem - włącza się wyobraźnia o potworach, rosnących drzewach po zjedzeniu pestki oraz o wielkiej i niedostępnej krainie jaką jest nasz organizm. Po lekturze książeczki z pewnością będzie bardziej oswojone z własnym ciałem“ – zapowiada autorka.

Stworzona ilustrowana książka ma być przyjazna zarówno dla dzieci jak i dorosłych. "Co masz w środku?", zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej ma być czymś więcej niż tylko ilustrowaną encyklopedią.
Powstały już książki dla dzieci o robakach, kupie a nawet o śmierci - z pozoru kontrowersyjne, ale zmieniają one nie tylko rynek wydawniczy, lecz także świadomość rodziców i dzieci - na plus!“ – przekonuje Agnieszka Nieradka.

Książka będzie witać światem kolorowych narządów, a dziecko dowie się jak działa jego organizm i dlaczego czasem musi pójść do lekarza na wizytę. "Co masz w środku?" to kolejna pozycja przełamująca tabu i tajemnicę. Autorka przekonuje iż książeczka jest potrzebna nie tylko rodzicom – chce z nią trafić także do lekarzy, domów dziecka, przedszkoli i oddziałów małego pacjenta. „Taka forma pokazania anatomii dzieciom jest niezwykle potrzebna. Możesz zainteresować dziecko, opowiedzieć mu pewną historię. Przydaje się to zwłaszcza w miejscach, w których młody człowiek musi na coś chwilę poczekać, najlepiej nie ruszając się z krzesełka“ – tłumaczy.

Książeczka ma być stworzona ze zwróceniem uwagi na jak najwyższą jakość wykonania, oryginalne grafiki i rzetelną specjalistyczną konsultację. Koszty są wysokie, autorka postanowiła więc poprosić o pomoc internautów. Za pomocą platformy finansowania społecznościowego WSPIERAM.TO, każdy może stać się współwydawcą książki. W zamian za wsparcie finansowe wydania „Co masz w środku? Można otrzymać oprócz wydanej książki e-booka, naklejki i pluszowe narządy tworzone przez autorkę.

Zobacz także:

Szczeciński handel narządami [wideo]