U podnóża Wieży Quistorpa rozmawiałem z Mateuszem Jakubowskim, autorem książki „Encyklopedia Taniego Zwiedzania”.

Jego przygoda zaczęła się od podróży do Anglii na koncert ulubionego zespołu. Od tego czasu zwiedził mnóstwo krajów w różnych zakątkach świata. W międzyczasie powstał blog, na którym dawał wskazówki dotyczące cięcia kosztów w podróżach i ich planowaniu. Książka jest swoistym zwieńczeniem tego przedsięwzięcia.

Nagranie warto oglądać do końca, gdzie Mateusz Jakubowski opowiada o swoim nowym projekcie, którego realizację rozpoczyna w przyszłym roku. Trzymam kciuki za jego powodzenie i czekam na końcowy efekt w postaci książkowego reportażu.

 

Krzysztof Lichtblau (ur. 1989 r. w Szczecinie) – krytyk literacki i komiksowy. Doktorant w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Szczecińskim. Redaktor „Zeszytów Komiksowych”. Publikował m.in. w „Pograniczach”, „Midraszu”, „Odrze”, „Fabulariach” i „Tyglu Kultury”. W latach 2014-2018 pełnił funkcję sekretarza w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Redaktor naczelny portalu o popkulturze BETONiarka.net. Członek Stowarzyszenia POP-ART. Pracownik działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

Zobacz na fb: Pan od książek