W końcu dobra wiadomość dla szczecińskich kierowców. Wyczekiwany przejazd przez ul. Granitową zostanie udostępniony w tym miesiącu. Potwierdzono termin.

 

O konkretnej dacie otwarcia ul. Granitowej w piątek chwilę po godz. 16:00 na swoim fanpage'u poinformował prezydent miasta Piotr Krzystek.

– 28 listopada wykonawca otworzy przejazd przez Granitową – napisał prezydent.

Jak informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji, prace przy usunięciu kolizji infrastruktury podziemnej zostały zakończone. Aktualnie trwa wykonywanie konstrukcji jezdni ul. Granitowej.

– Od soboty 28 listopada br., w godzinach porannych zostanie przywrócony przejazd na zamkniętym fragmencie ul. Granitowej. Jednocześnie w związku ze zmianą organizacji ruchu, przejazd Zdroje-Podjuchy zostanie poprowadzony przez wyspę centralną, nowym śladem jezdni w kierunku autostrady A6 i dalej ul. Marmurową – zaznacza Zieliński.

Ul. Granitową zamknięto w związku z budową węzła drogowego na skrzyżowaniu ulic Granitowej i Krygiera. Jest nieprzejezdna od wakacji. Zapowiadano, że utrudnienia potrwają około 2 miesięcy, później, że ulica zostanie otwarta w połowie października. Na otwarcie głównej arterii między Zdrojami i Podjuchami mieszkańcy poczekają jednak do końca listopada.

Nowe skrzyżowanie ul. Granitowej i Floriana Krygiera będzie miało formę dużego skrzyżowania jednopoziomowego z wyspą centralną i z sygnalizacją świetlną. Inwestycja obejmuje też rozbiórkę wyłączonego z ruchu mostu drogowego nad Regalicą i budowę w tym miejscu nowego mostu. Przebudowywane są też fragmenty okolicznych ulic.

Przypomnijmy, że cały węzeł Granitowa powinien być gotowy w połowie września. Pojawiły się jednak problemy z infrastrukturą gazową i termin finalizacji prac przeniesiono na wiosnę 2021 r. Wykonawcą jest konsorcjum firm Roverpol sp. z o.o. oraz Rover Infraestructuras S.A. Koszt budowy to ponad 104 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 72 mln zł.