W sobotę, 28 listopada, ruch samochodowy wraca na zamknięty od wielu tygodni fragment ul. Granitowej. Utrudnienia związane są z budową dużego węzła komunikacyjnego, która potrwa do wiosny przyszłego roku.

 

– W związku ze zmianą organizacji ruchu, przejazd Zdroje-Podjuchy zostanie poprowadzony przez wyspę centralną, nowym śladem jezdni w kierunku autostrady A6 i dalej ul. Marmurową – informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji.

Niewielkie zmiany wprowadzone zostaną również w siatce komunikacji autobusowej:

- autobusy linii 64, 66 i 533 (kierunek Dąbie i Osiedle Bukowe) na odcinku Klucz Autostrada - Podjuchy - Granitowa zostaną przyspieszone o 1 minutę w stosunku do czasu rozkładowego, obecne skomunikowania linii 64 i 66 z linią 61 zostaną zachowane;

- autobusy linii 64, 66 i 533 (kierunek Podjuchy i Klucz) na odcinku Granitowa - Podjuchy - Klucz Autostrada będą opóźnione o 1 minutę w stosunku do obecnego czasu rozkładowego;

- autobusy linii 61 (kierunek Dworzec Główny (Owocowa)) na odcinku Podjuchy - Granitowa zostaną przyspieszone o 1 minutę w stosunku do obecnego czasu rozkładowego;

- autobusy linii 61 (kierunek Podjuchy) od przystanku Granitowa będą opóźnione o 1 minutę w stosunku do obecnego czasu rozkładowego.

U zbiegu ulic Krygiera i Granitowej powstaje duże skrzyżowanie jednopoziomowe z wyspą centralną i sygnalizacją świetlną. W miejscu starego mostu drogowego nad Regalicą zaplanowano nową przeprawę. Przebudowywane są też fragmenty ulic Krygiera i Granitowej oraz ich najbliższe otoczenie. Zaprojektowano nowe chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Pojawią się też ekrany akustyczne.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Roverpol Sp. z o.o. i Rover Infraestructuras S.A. Koszt inwestycji to 104 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 72 mln zł.