Ogrody Śródmieście już otwarte! To miejsce ma szansę stać się jednym z kulturalnych, rodzinnych i rozrywkowych serc Szczecina. W ciągu dnia pełne będzie atrakcji i animacji dla najmłodszych, a popołudniami i wieczorami zamieni się w przestrzeń dla młodych ludzi i osób, które chcą rozerwać się po ciężkim dniu czy tygodniu. Jak mówią inicjatorzy powstania Ogrodów, Michał Łoziński i Przemysław Kazaniecki, Szczecin potrzebuje takiego wszechstronnego, nastawionego na kulturę i rozrywkę miejsca.


Za dnia miejsce dla rodzin i dzieci, a wieczorami ma tu tętnić nocne życie Szczecina

Na otwarcie Ogrodów Śródmieście przybyły tłumy mieszkańców miasta. Uwagę przykuwają nowoczesny bar, strefa gastronomiczna oraz przestrzeń rekreacyjna pełna zieleni. Teren Ogrodów Śródmieście jest jednocześnie rozległy i kameralny, co sprawia, że każdy znajdzie tam miejsce dla siebie. Założenie jest proste: za dnia miejsce to ma tętnić życiem i być przestrzenią dla rodzin i dzieci, a wieczorami ma się tu przenieść nocne życie miasta.

– W Warszawie takich ogrodów jest mnóstwo, a my chcieliśmy, by Szczecin też doczekał się takiego miejsca. W lutym rozpoczęliśmy prace nad modernizacją całego obiektu, będzie scena z koncertami, wystawy i wernisaże, a do tego mnóstwo rodzinnych atrakcji. Ogrody będą otwarte codziennie, a piątkowe i sobotnie wieczory będą żyć w rytmie muzyki naszych DJ-ów rezydentów. Chcemy grać przyjazną i przyjemną muzykę, a jednocześnie planujemy organizację koncertów znanych artystów, np. Stanisława Soyki już 22 lipca – mówi Przemysław Kazaniecki, współinicjator powstania miejsca.

– Mamy ambicje, by kreować nocne życie Szczecina. To nie będzie miejsce dyskotekowe, ale muzyka będzie przenikać się z luzem, drinkami i takim berlińskim stylem życia w centrum miasta. Inspirowaliśmy się lifestylem berlińskim – mówi Michał Łoziński. – W Berlinie powstają nawet rankingi ogrodów miejskich. W Szczecinie tego typu inicjatywy dopiero się krystalizują, cieszę się, że możemy być pionierami – dodaje współinicjator powstania ogrodów.

FiKa przeprowadza się do Ogrodów Śródmieście!

Na miejscu działać będą bar, lodziarnia oraz przestrzenie gastronomiczne. Rezydentami są m.in. Rybeczka i Bułeczka, pizzeria MOMO czy Suszarnia. Ogrody mają być otwarte siedem dni w tygodniu, a już niebawem więcej atrakcji przeniesie się także do budynku sąsiadującego z ogrodami. Spektakularna willa stanie się domem ludzi kultury i powstaną w niej pracownie artystyczne. Wiadomo już, że od lipca przeniesie się tam m.in. księgarnia FiKa.

– Kiedy zobaczyłam piękną werandę, która jest także oranżerią pomyślałam, że muszę się tutaj wprowadzić. To była dobra myśl i dobra decyzja, by zaprosić księgarnię do tego miejsca. Nowa przestrzeń będzie inspirująca, jest źródłem kolejnych pomysłów i wydarzeń. To moje spełnienie marzeń, bo o własnym festiwalu literatury myślałam od lat, a Fikuśny Festiwal Literatury, który będzie mieć miejscem latem, to właśnie efekt między innymi tej przeprowadzki – mówi Małgorzata Narożna, animatorka kultury i właścicielka FiKi.

Informacje o bieżącym harmonogramie wydarzeń w Ogrodach Śródmieście (mieszczących się za willą przy Wielkopolskiej 19) dostępne będą w mediach społecznościowych.