To będą dwa dni widowiskowych zmagań. Weźmie w nich udział ponad 40 załóg. Startuje 37. edycja Rajdu Magnolii.

Tegoroczny Rajd Magnolii rozgrywany jest jako druga runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. W sobotni wieczór (20 maja) zainauguruje go kultowy odcinek specjalny na Wałach Chrobrego. Pierwsza załoga wystartuje o godz. 19:30.

Dzień później, 21 maja, zawodnicy będą się ścigać na Lotnisku Kluczewo w Stargardzie oraz w Motańcu. W sumie przygotowano dla nich 10 odcinków specjalnych.

Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna edycja Rajdu Magnolii ma łączyć ze sobą wszystkie elementy dobrego spektaklu. - Zawodnicy to dla nas najważniejsi aktorzy tego rajdu. Dla nich wkładamy serce, dla kibiców staramy się zrobić widowisko, które zarazi kolejnych kierowców do bezpiecznego ścigania się – mówi Mariusz Podkalicki, dyrektor 37. Rajdu Magnolii.

Organizatorem rajdowego widowiska jest Fundacja Baja Poland przy współpracy z Automobilklubem Stargardzkim oraz Automobilklubem Koszalińskim.

Rajd Magnolii reaktywowano w 2003 roku. Od tej pory jest stałą częścią ogólnopolskich cyklów rajdowych: najpierw Pucharu Polski Automobilklubów i Klubów, a aktualnie Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej.

Więcej informacji na oficjalnej stronie rajdu www.rajdmagnolii.pl