Widząc hasło „darmowe”, zwłaszcza w przypadku pożyczek, możemy mieć dość sceptyczny stosunek do tego tematu. Nie ma co się dziwić – trudno bowiem uwierzyć w darmowe pożyczki. W pierwszej chwili można uznać, że jest to zwykły chwyt marketingowy. Jak to jednak wygląda w rzeczywistości? Na co zwrócić uwagę?

Na czym polegają darmowe pożyczki?

Propozycja pożyczki za darmo powoduje lekką dezinformację wśród konsumentów. Nie wszyscy klienci są świadomi, w jaki sposób to wszystko działa. Niektórzy z nich myślą nawet, że są to pieniądze całkowicie za darmo, bez obowiązku ich oddania. Naturalnie nie na tym to polega. Pierwsza darmowa pożyczka to promocyjny produkt finansowy dla nowych klientów, który umożliwia im zaciągnięcie zobowiązania bez dodatkowych kosztów. RRSO wynosi tutaj równe 0%. Warunki pożyczki są natomiast jasno określone. Aby zachować promocję, należy spłacić pożyczkę w terminie. Każdy kolejny dzień zwłoki spowoduje naliczenie odsetek.

Co warto wiedzieć o promocji darmowej pożyczki?

Skoro już mniej więcej wiemy, czym są darmowe pożyczki, to warto teraz sprawdzić, jak działa ta promocja. W serwisach poświęconym produktom finansowym można przeczytać, że są to zobowiązania bez dodatkowych kosztów. Jak to więc wygląda w praktyce? Można to bardzo łatwo zobrazować na tym przykładzie. Zamierzamy zaciągnąć pożyczkę na 3 tysięcy złotych. Następnie w wyznaczonym terminie musimy oddać pożyczoną kwotę. W ramach pożyczki za darmo online oddajemy wyłącznie tyle, ile pożyczyliśmy. Oznacza to, że nie musimy pokrywać dodatkowych kosztów, między innymi takich jak: odsetki, prowizja czy opłat związanych z udzielaniem finansowania. Jeśli więc zaciągnęliśmy 3 tysiące złotych, to spłacamy dokładnie tyle samo. Ani grosza więcej. Chyba że wystąpiły pewne opóźnienia w terminie spłaty. Wówczas nie ma co liczyć na korzyści z darmowych pożyczek.

Kiedy trzeba spłacić darmową pożyczkę?

Darmowe pożyczki należą do krótkoterminowych zobowiązań finansowych. Nie ma więc co nastawiać się na długi termin spłaty. Zwykle wynosi on miesiąc, ale oczywiście nie w każdym przypadku. Pożyczka za darmo na 60 dni jest również możliwa. W niektórych przypadkach, choć nielicznych, można spotkać się z propozycją spłaty wynoszącą 90 dni.

Jak dostać darmową pożyczkę?

Jest to bardzo prosta czynność. Aktualnie większość zobowiązań jest udzielana przez Internet. Z tego też względu pożyczkę za darmo można zaciągnąć z dowolnego miejsca. Wystarczy jedynie dostęp do sieci. Tak naprawdę wnioskowanie o pożyczkę za darmo online jest znacznie łatwiejsze niż ubieganie się o nią w trybie stacjonarnym. Wszystko odbywa się zdalnie, w tym również podpisanie umowy o pożyczkę. Twoim głównym zadaniem będzie natomiast znalezienie najlepszej dla siebie oferty. Podobnie jak wnioskowanie o pożyczkę, tutaj również nie powinno być większych problemów. W każdej chwili możesz skorzystać z narzędzi dostępnych w Internecie, m.in. z porównywarek lub rankingów. Zarówno jedno, jak i drugie narzędzie działa na podobnych zasadach. Przykładowo ranking darmowych pożyczek umożliwia porównanie dostępnych na rynku propozycji za pomocą zestawiania najczęściej wybieranych ofert.

Czy darmowe pożyczki są tylko dla nowych klientów?

Pożyczki za darmo gwarantują minimum formalności, a to niewątpliwie ma duży wpływ na ich popularność. Zanim jednak spróbujemy zawnioskować o ten rodzaj zobowiązania, warto pamiętać, że istnieje pewien wymóg. Darmowa pożyczka jest skierowana wyłącznie do nowych klientów. Jeśli więc w przyszłości korzystaliśmy już z usług wybranego parabanku, niestety nie mamy co liczyć na promocyjną ofertę. Zawsze jednak można spróbować w innej instytucji. Pierwsza pożyczka za darmo to naprawdę popularny produkt pozabankowy, który można znaleźć w ofercie najpopularniejszych firm. Wymagania wobec klientów nie są wygórowane, dlatego nie powinno być problemu z otrzymaniem wsparcia finansowego. Pod warunkiem oczywiście, że inne podstawowe kryteria zostaną spełnione.