Zielony prostokąt murawy w połowie otoczony placem budowy. Tak obecnie prezentuje się szczeciński stadion z góry. Zdjęcia z drona prezentujemy dzięki uprzejmości Oskara Błaszkowskiego i portalu PogonOnline.pl

Rozebrane zostały już trybuny południowa („wysoka”) i zachodnia („na łuku”). Wkrótce rozpocznie się też wyburzanie sektora 15., sąsiadującego z placem budowy. Początkowo planowano zostawić te miejsca dla kibiców jeszcze na najbliższy sezon, ale ostatecznie zdecydowano się zmienić harmonogram prac. Ma to przyspieszyć o kilka tygodni oddanie do użytku dwóch pierwszych nowych trybun. Wcześniej zapowiadano, że nastąpi to w III kwartale 2020 r.

- Wykonawca inwestycji przekazał nam informację o takiej możliwości i wiążących się z nią dodatkowych utrudnieniach dla kibiców – mówił prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek. – Głęboko analizowaliśmy tę sytuację, ocenialiśmy co kibice mogą na tym wygrać, a na ile te utrudnienia odbiją się na nich. Bilans zysków i strat jest jednoznaczny: warto przecierpieć wspólnie najbliższy sezon, by już w trakcie przyszłego cieszyć się namiastką nowoczesnego stadionu.

Ta decyzja oznacza, zmniejszenie pojemności przebudowywanego stadionu Pogoni o kolejne tysiąc miejsc. Kibice, którzy wykupili karnety na sektor 15. będą musieli się przenieść.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że ta sytuacja jest najmniej komfortowa właśnie dla osób, które mają już karnety na nową rundę – komentował prezes Mroczek. – Obiecuję, że przeniesiemy je na najlepsze dostępne na obiekcie miejsca. Jestem też przekonany, że ci kibice nie będą mieć do nas pretensji o ten ruch. Gdy pojawiła się szansa, by pierwsza część obiektu powstała szybciej, dla dobra ogółu musieliśmy podjąć taką właśnie decyzję.

Pierwszy mecz ligowy na przebudowywanym stadionie przy ul. Twardowskiego odbędzie się 29 lipca. Pogoń podejmie Arkę Gdynia.

Zdjęcia z drona prezentujemy dzięki uprzejmości Oskara Błaszkowskiego i portalu PogonOnline.pl