dla dzieci film

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2019 [program]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 29.09.2019
O której godzinie?
11:00
Za ile?
12 zł
Opis wydarzenia
Dziewięć filmów pełnometrażowych, w tym sześć premier prosto z festiwali w Cannes, Annecy czy Berlinie – tak przedstawia się tegoroczny Konkurs Główny 6. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Szósta edycja MFF Kino Dzieci startuje już 21 września, bilety w sprzedaży od 3 września! W Szczecinie wydarzenie to gościć będzie w Klubie Delta.

 

O statuetkę Kwiatu Paproci, którą przyznają widzowie w ogólnopolskim głosowaniu oraz powołane składy jurorskie, powalczą najlepsze światowe produkcje z ostatnich miesięcy, docenione przez krytykę i widzów najważniejszych festiwali dla dzieci na świecie. 6. MFF Kino Dzieci otworzy ekranizacja uwielbianej przez młodych czytelników i ich opiekunów książki Dino Buzzatiego z 1945 roku. Chodzi oczywiście o…

„Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” (tyt. oryg. „La fameuse invasion des ours en Sicile”) w reżyserii Lorenzo Mattottiego. To przepiękna animacja, która miała swoją premierę podczas tegorocznego festiwalu w Cannes w sekcji Un certain regard i pokazywana była w Annecy, czyli na najważniejszym festiwalu animacji na świecie. Grupa niedźwiedzi pod przywództwem króla Leoncja, wyrusza na poszukiwanie zaginionego, królewskiego syna Tonia. Życie zwierząt bardzo się zmienia, gdy trafią do rządzonej przez ludzi i ich zasady krainy. Czy te dwa światy uda się ze sobą pogodzić? Nie lada gratką animacji jest polska wersja dubbingu, w którym usłyszymy głosy m.in. Andrzeja Chyry i samego Romana Gutka! Powstanie animacji wsparło polskie Studio Letko.

„Jakub, Mimmi i gadające psy” (tyt. oryg. „Jēkabs, Mimmi un runājošie suni”) – animacja zrealizowana w technice cut-out, będąca koprodukcją polskiego Studia Letko i łotewskiego Atom Art, w reżyserii Edmundsa Jansonsa, ze wspaniałą muzyka autorstwa Krzysztofa A. Janczaka. Animacja jest adaptacją powieści łotewskiej pisarki Luīze Pastore. Tytułowi bohaterowie – Jakub i Mimmi, to para kuzynów, którzy niezbyt się lubią. Życiowe wyzwania i wspólny cel sprawiają, że dzieci łączą siły w walce o lepszy świat, doświadczając po drodze wielu ciekawych przygód.

„Solan i Ludwik – Misja Księżyc” (tyt. oryg. „Månelyst i Flåklypa”) – trzecia z tej serii animacja Rasmusa A. Sivertsena, jednego z najbardziej uznanych twórców gatunku z Norwegii. Tym razem Solan i Ludwik biorą udział w wyścigu o wpływy w kosmosie, uczą się nie tylko współpracy, ale także tego, czym jest stratosfera, światło gwiazd i kosmiczne śmieci. A to wszystko w dopracowanej w każdym szczególe animacji. Za produkcję odpowiada polskie studio WJTeam/Likaon. Autorką postaci i kostiumów jest Liliana Świrska, pracująca w Norwegii artystka polskiego pochodzenia.

„Cały świat Romy” (tyt. oryg. „Kapsalon Romy”) – film oparty na powieści Tamary Bos, w reżyserii Mischy Kamp. Tytułowa Romy po szkole spędza czas u babci, która prowadzi salon fryzjerski. Relacja dziewczynki z surową i wymagającą babcią bardzo się zmieni, gdy Romy pozna prawdziwe oblicze seniorki i odkryje, jak bardzo są do siebie podobne. Poruszająca opowieść o współczesnych relacjach międzypokoleniowych i przemijaniu. Obraz nagrodzony podczas Frankfurter Buchmesse za najlepszą ekranizację literacką dla dzieci i młodzieży oraz zdobywca Nagrody Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na festiwalu Kino w Trampkach.

„Niezwykłe lato z Tess” (tyt. oryg. „Mijn bijzonder rare week met Tess”) – niemiecko-holenderski pełnometrażowy debiut Stevena Wouterlooda. Wyróżniony na Berlinale 2019 oraz świetnie przyjęty na wielu innych festiwalach dla dzieci i młodzieży na całym świecie. Film w subtelny sposób dotyka tematów samotności, bliskości i przyjaźni, to historia 10-letniego Sama i jego przyjaciółki Tess, którzy odkrywają, co jest w życiu najważniejsze.

„Operacja Człowiek w Czerni” (tyt. oryg. „Operasjon Mørkemann”) – klasyka kryminału dla dzieci w reżyserii Grethe Bøe, która z pewnością zachwyci fanów serii „Biuro detektywistyczne nr 2”. Ciekawe czy duet detektywów Tiril i Olivier oraz psa Ocho, powtórzy ubiegłoroczny sukces Lassego i Mai, którzy z „Pierwszą tajemnicą”, wygrali plebiscyt publiczności na najlepszy film festiwalu.

„Szybcy i śnieżni” (tyt. oryg. Racetime) – kanadyjska animacja na podstawie filmu „The dog who stopped the war” w reżyserii Benoît Godbout. Historia pewnego konkursu saneczkowego, który udowadnia, że wśród przyjaciół wszystko zawsze jest możliwe. Obraz zdobył już w tym roku nominację do Canadian Screen Award za najlepszy scenariusz adaptowany i najlepsze osiągnięcie w montażu dźwięku.

„Klara Muu!” (tyt. oryg. „KuToppen”) – norweska animacja dla najmłodszych widzów w reżyserii Lise I. Osvoll. Historia ambitnej krowy, która, trafiając z miasta na farmę swojego ojca, odkryje w sobie nowe zaskakujące talenty. Pogodna opowieść o marzeniach, sławie i zdobywaniu popularności szlachetnymi uczynkami.

„Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka” (tyt. oryg. „Pettersson und Findus – Findus zieht um!”) – niemiecka produkcja w reżyserii Ali Samadi Ahadiego, to kolejna seria przygód ulubieńców dzieci – sędziwego Pettsona i jego kota Findusa. Animacja skierowana do najmłodszych widzów naszego festiwalu. Mały kot Findus zaczyna dorastać i wszystko wokół się zmienia. Początkowo chce tylko większego łóżka, ale wkrótce potem wpada na pomysł wyprowadzki od swojego opiekuna Pettsona.

Poza plebiscytem publiczności, swoją nagrodę podczas 6. MFF Kino Dzieci przyznają także składy jurorskie: dziennikarzy, twórców, ECFA oraz SKSiL. Porcelanowe statuetki Kwiatu Paproci specjalnie na festiwal zaprojektowały polskie artystki z Fenek Studio. Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.


HARMONOGRAM POKAZÓW FESTIWALU KINO DZIECI W SZCZECINIE / KLUB DELTA:

21 WRZEŚNIA (sobota)

11:00 - Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię (6+)

22 WRZEŚNIA (niedziela)

11:00 - Pettson i Findus - Wielka wyprowadzka (4+)

23 WRZEŚNIA (poniedziałek)

10:00 - Operacja Człowiek w Czerni (6+)

24 WRZEŚNIA (wtorek)

10:00 - Cały świat Romy (9+)

25 WRZEŚNIA (środa)

10:00 - Klara Mu (4+)

26 WRZEŚNIA (czwartek)

10:00 - Szybcy i śnieżni (6+)

27 WRZEŚNIA (piątek)

10:00 - Niezwykłe lato z Tess (9+)

28 WRZEŚNIA (sobota)

11:00 – Solan i Ludwik: Misja Księżyc (6+)

29 WRZEŚNIA (niedziela)

11:00 - Jakub, Mimmi i gadające psy (6+)


INFORMACJE OGÓLNE:

Klub Delta ul. Racławicka 10, Szczecin Dąbie

Cena biletu: 12 złotych

Rezerwacja: 91 464 79 23

Kontakt: biuro@klubdelta.pl

Szczegółowe informacje www.klubdelta.pl

Komentarze
~Aleksandra
20.09.2019 09:46

Dlaczego seanse odbywają się tylko w godzinach zajęć szkolnych?

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję