Listopadowe „Środy w ŚRODKU” to okazja do spotkania ze Stowarzyszeniem Idee przez miasto, które zajmuje się takimi zagadnieniami jak: zielone miasto przyjazne ludziom w każdym wieku, zrównoważony transport i obywatelska aktywność. W ŚRODKU będzie można z jego przedstawicielami podyskutować na dwa tematy: jak mieszkańcy mogą wpływać na okolicę oraz jakimi rowerzystami są szczecinianie?
Pierwsze spotkanie z cyklu pn. „Nie da się?” to tak naprawdę krótki kurs miejskiej aktywności dla każdego mieszkańca. Jak można wpłynąć na okolicę, w której się mieszka? Jak i gdzie zgłosić dziurawy chodnik lub wnioskować o stojak rowerowy? Co można zrobić z nielegalnym parkowaniem?
– Podpowiemy, kto za co odpowiada w mieście –zapowiadają organizatorzy – i zdradzimy wiele skutecznych trików na działanie.
To spotkanie już 22 listopada.
Z kolei 29 listopada będzie można dowiedzieć się, ilu jest rowerzystów w Szczecinie i jak się zachowują na drodze! Członkowie i wolontariusze Rowerowego Szczecina od 2015 roku prowadzą badania ruchu rowerowego w naszym mieście i właśnie podczas tego spotkania zapoznamy się z podsumowaniem dotychczasowych pomiarów. Dodatkowo, odbędzie się premiera tegorocznego raportu z rozszerzonym zakresem badania. Będzie można dowiedzieć się m.in. na których ulicach przybywa rowerzystów i gdzie ruch rowerowy spada, czy rowerzyści jeżdżą zgodnie z przepisami i które miejsca sprawiają rowerzystom najwięcej „problemów”.
– Wskażemy, jakie wnioski płyną z badania ruchu rowerowego i jakie działania należy podjąć na rzecz aktywnej mobilności w mieście – dodaje Karolina Grochowicka z Idee przez miasto.
Spotkania startują o godz. 18.00 w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 43/u1). Udział bezpłatny, nie obowiązują zapisy. „Środy w ŚRODKU” to cykl cotygodniowych spotkań, do udziału w których zapraszani są eksperci, aktywni mieszkańcy i doświadczeni przedsiębiorcy, by w kameralnych warunkach podzielili się swoją wiedzą.
Działanie jest realizowane w ramach projektu „ŚRODEK. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji 2023-2024”, koordynowanego przez Stowarzyszenie „Oswajanie miasta” i współfinansowanego przez Gminę Miasto Szczecin
Komentarze
0