Książnica Pomorska zaprasza na prezentację książki „Piwo w Szczecinie do roku 1945” z udziałem: autora Krzysztofa Żurawskiego, Joanny Kościelnej (tumult piwny) , Sławomira Osińskiego (kuchnia po szczecińsku), Beaty Gładysz (butelki i krachle).
Publikacja liczy 338 stron, z których możemy m.in. dowiedzieć się o tym jak w Szczecinie warzono piwo w średniowieczu i co to był tumult piwny. Książka zawiera wiele unikatowych informacji związanych z działalnością szczecińskich browarów funkcjonujących w naszym mieście na przestrzeni lat, aż do zakończenia II wojny światowej. Całość uzupełnia bogata ikonografia.
Krzysztof Żurawski – dziennikarz, vloger i... birofil. Inicjował wiele wydarzeń w polskim ruchu kolekcjonerskim. M.in. był pomysłodawcą szczecińskiej międzynarodowej giełdy birofiliów. Ma na swoim koncie liczne publikacje o charakterze birofilskim. Jest również autorem kilku książek dotyczących historii piwowarstwa. Przez wiele lat był wydawcą czasopisma „Pivaria”, na łamach którego publikowała czołówka polskich kolekcjonerów piwnych akcesoriów. Za swoje działania na rzecz promocji kultury piwnej został jak dotąd, jako jedyny w województwie zachodniopomorskim, wyróżniony nadawanym raz w roku medalem „Złoty Chmiel”. Wśród jego kawalerów są m.in. reżyser Kazimierz Kutz, publicysta Leszek Mazan oraz podróżnik i znawca kulinariów Robert Makłowicz.
Komentarze
0