1 października br. odbędzie się w Szczecinie druga edycja wyjątkowego wydarzenia Spacerek na uniwerek, czyli przemarsz władz rektorskich, pracowników i studentów szczecińskich uczelni ulicami miasta, a następnie piknik na Jasnych Błoniach. W ten sposób uczelnie chcą zainaugurować nowy rok akademicki oraz pokazać akademickość Szczecina.
– Spacerek na uniwerek to wydarzenie wyjątkowe, szczególnie ważne dla środowiska akademickiego Szczecina. Cieszymy się, że niemalże po 20 latach od powstania tej idei, możemy ją w końcu fizycznie realizować i doczekaliśmy się drugiej edycji. Uniwersytet Szczeciński jest w tym roku organizatorem Spacerku na uniwerek. Razem z nami przemaszerują i zaprezentują się na Jasnych Błonia takie uczelnie jak: Pomorski Uniwersytet Medyczny – zeszłoroczny organizator, Akademia Nauk Stosowanych Collegium Balticum, Akademia Sztuki, Politechnika Morska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Akademicki Szczecin. Zapraszamy wszystkich szczecinian do wspólnego świętowania nowego roku akademickiego – mówi prof. Waldemar Tarczyński, Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Szczecin jest silnym ośrodkiem akademickim, w którym jako Uniwersytet odgrywamy kluczową rolę, zależy nam, by młodzież szkół ponadpodstawowych zostawała w Szczecinie i tu podejmowała studia, nasza inicjatywa ma pokazać akademickość Szczecina – dodaje rektor.
W tym roku Spacerek na uniwerek rozpocznie się o godz. 12.00 na pl. Solidarności. To tam uformują orszak władze rektorskie, studenci i pracownicy szczecińskich uczelni. O wspólny rytm i radosną atmosferę zadba zespół Bloco Pomerania. Ok. godz. 13.00 na Jasnych Błoniach przy fontannie „Bartłomiejka” rozpoczną się zabawy i prezentacje uczelni w namiotach miasteczka akademickiego. Na mieszkańców czekać będą m.in. mental challenge – ćwiczenia rozwijające koncentrację uwagi, będą gry i zabawy zręcznościowe – Roundnet i mini piłka nożna. Będzie pokaz szycia chirurgicznego oraz laparoskopii. Chętni będą mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze oraz glukozę we krwi. Dowiemy się, dlaczego statek płynie. Będzie pies robot – Wimuś, który może być wykorzystany w projektach badawczych w aplikacjach takich jak zbieranie danych, mapowanie przestrzeni.
Komentarze
0