Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie i Klub Delta zapraszają na drugi wiosenny spacer! Już w ostatni weekend maja będzie można wyruszyć na przechadzkę po Dąbiu z Ryszardem Kotlą.
Klub Delta od rozpoczęcia pandemii zaprasza do udziału w cyklu spotkań pn. „Tutaj Dąbie! Rozmowy lokalne”. To comiesięczne rozmowy z ciekawymi ludźmi o tej części miasta właśnie – niezwykłych odkryciach, wyjątkowych punktach do zobaczenia, interesujących wydarzeniach. Kolejne spotkanie już 29 maja (sobota) – uczestnicy będą mogli spotkać się na żywo i przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią wspólnie pospacerować.
„Tego dnia wraz z pochodzącym z Dąbia historykiem, publicystą, przewodnikiem miejskim, Ryszardem Kotlą, wybierzemy się na spacer sentymentalny” – zapowiada Kinga Rabińska z Klubu Delta – „Zobaczymy Dąbie z wspomnień: to tuż po wojnie, widziane oczami dziecka, ale też to obrastające w nowe historie.” Do udziału organizatorzy zachęcają młodszych i starszych, całe rodziny i samotne spacerowe wilki.
Spacer już 29 maja (sobota). Start o 11.00 spod Klubu Delta. Wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy proszą o odpowiedzialne podejście do udziału w spacerze i trzymanie dystansu.
O gościu:
Ryszard Kotla – przewodnik turystyczny PTTK, publicysta, nauczyciel, miłośnik dziejów Szczecina i Pomorza. Urodził się w Dąbiu w Niedzielę Palmową, 30 marca 1947 roku. Dzieciństwo spędził wśród zgruzowanych w 75% kwartałach historycznej, dąbskiej Starówki. Wiedzę zdobywał w dąbskim przedszkolu przy ul. Taborowej, później w Szkole Podstawowej nr 23 noszącej imię gen. Mariusza Zaruskiego. W piątej klasie wstąpił do 106. Wodnej Drużyny Harcerskiej im. adm. Arendta Dickmana. Naukę kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym nr III im. Mikołaja Kopernika, a później na Wydziale Elektrycznym Politechniki Szczecińskiej. Życie zawodowe spędził w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”, do której czuje do dziś wielki sentyment, co często wyraża przy każdej okazji. Jest autorem ponad 50 publikacji zwartych (ostatnia to przewodnik „Czas na Szczecin”), głównie krajoznawczych i historycznych, wielu legend, audycji radiowych i filmów propagujących walory Pomorza Zachodniego. Od blisko 40 lat prezentuje je też politykom z całego świata, światowej sławy naukowcom, dziennikarzom, ludziom kultury. Za swoją działalność wyróżniony m.in. Gryfem Pomorskim i „Medalem za Zasługi dla Miasta Szczecina”.
Komentarze
0