Spektakl baletowy oparty na wstrząsającej autobiografii z sugestywną muzyką ikony rocka Davida Bowiego. Zdobywca Bursztynowego Pierścienia 2018 dla najlepszego spektaklu sezonu oraz Muzycznej Nagrody Teatralnej im. J. Kiepury dla najlepszego choreografa w Polsce.
Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. My, dzieci z dworca ZOO to światowy bestseller, który w formie książki i filmowej adaptacji niezmiennie porusza, a historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności.
Spektakl Dzieci z dworca ZOO to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie. Taniec współczesny jako środek wyrazu jest w stanie spojrzeć na tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców. Dramaturgię spektaklu dopełni niezapomniana muzyka Davida Bowiego, a także alternatywne kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona i eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który za swoją realizację otrzymał tytuł Najlepszego Choreografa w Polsce 2018 r. (XIII Teatralna Nagroda Muzyczna im. J. Kiepury).
UWAGA - w spektaklu wykorzystywany jest stroboskop!
„Wcielający się w te postacie Karolina Cichy-Szromnik i Paweł Wdówka całkowicie zanurzają się w swoich rolach, całą swą siłę wkładając w przedstawiające rozpacz, strach i beznadzieję rozdzierające serce duety, w których wyginają się, wtapiają w siebie i znikają w ramionach partnera; choreografia Glumbka nadaje mocny przekaz bez uciekania się do obrazowych podtekstów.” „Glumbek wziął niezaprzeczalne fakty z książki i stworzył, z pomocą scenografii, oświetlenia oraz strojów przygotowanych przez Wacława T. Ostrowskiego, Dawida Karolaka oraz Tijanę Jovanowić, egzystencjalną atmosferę, budzącą w odbiorcy jednocześnie niepokój i uniesienie, zaś występ całej obsady, szczególnie Karoliny Cichy-Szromnik w roli Christiane, naprawdę chwyta za serce.” Alison Kent, Dance Europe
Choreografia i inscenizacja: Robert Glumbek
Scenografia: Wacław Ostrowski
Kostiumy: Tijana Jovanović
Reżyseria świateł: Dawid Karolak
Miejsce: Sala główna Opery na Zamku
Czas trwania: ok. 2 godz. (w tym jedna przerwa)
Komentarze
0