Nikola Bukowiecka współpracowała z NASA, obecnie pracuje w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, a już niedługo przybliży tajemnice kosmosu – Morskie Centrum Nauki zaprasza na wykłady pt. „Podróż po obserwowalnym Wszechświecie”, które prowadzone będą w żelbetowej kuli planetarium. „Warto się spieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona” – zachęca rzecznik prasowy MCN Jarosław Dobrzyński.

Nikola Bukowiecka to młoda naukowczyni ze Szczecina, która znalazła się w elitarnym gronie „Polek XXI wieku”. Jak sama mówi, jej prawdziwa przygoda z astrofizyką rozpoczęła się na studiach, choć już wcześniej ciągnęło ją do poznawania kosmosu. Bardzo dobrze pamięta moment, w którym zaczęła się interesować tą dziedziną nauki.

Pracę dyplomową I stopnia fizyki napisała podczas stażu w Instytucie Fizyki Plazmy Maxa Plancka w Greifswaldzie. Obecnie Nikola Bukowiecka pracuje w Centrum Badań Kosmicznych PAN przy projekcie GLOWS oraz projektuje oprogramowanie astrofizyczne w amerykańskiej firmie Wolfram. Pomimo wielu zajęć, szczecinianka znalazła czas i już od wtorku (18 lipca) będzie prowadzić wykłady w planetarium Morskiego Centrum Nauki na Łasztowni.

Naukowczyni przybliży tajemnice kosmosu w wykładach pt. „Podróż po obserwowalnym Wszechświecie”. Spotkania potrwają do 23 sierpnia, wstęp jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

– Warto zarezerwować miejsce poprzez stronę internetową https://centrumnauki.eu i w zakładce „Kup bilet” wybrać datę, następnie wejść na stronę z repertuarem planetarium i „kliknąć” godzinę wykładu. Po uzupełnieniu danych potrzebnych do pobrania bezpłatnego biletu, można go wydrukować lub pobrać na telefon i pokazać przy wejściu – instruuje Jarosław Dobrzyński.