To szansa, aby tysiące weteranów i kombatantów walczących o niepodległą Polskę poczuło choć przez chwilę magię świąt. Po raz czternasty Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera organizuje świąteczną akcję dla swoich podopiecznych.
„Kombatanci zawsze witają nas uśmiechem i radością. Takie odwiedziny z paczką, to niejednokrotnie okazja do wspólnych rozmów, wspomnień. Pojawiają się łzy wzruszenia” – mówią wolontariusze.
Zaczęli od Szczecina, dziś pomagają w całej Polsce i poza granicami
Zbiórka potrwa do 15 grudnia. Potrzebne są artykuły spożywcze z długim terminem przydatności (herbata, kawa, słodycze, owoce i warzywa w puszkach, konfitury, dżemy, miody, konserwy mięsne i rybne, płatki śniadaniowe, cukier, mąka, oleje, syropy, witaminy itp.), koce, artykuły higieny osobistej, ręczniki, ozdoby świąteczne. Świąteczną akcję można również wspierać poprzez wpłaty na https://www.siepomaga.pl/xiv-paczka-dla-bohatera oraz https://zrzutka.pl/nt7er8.
– Serdecznie zapraszamy i zachęcamy szkoły, przedszkola, ośrodki czy też osoby indywidualne do wykonania kartek, laurek i świątecznych ozdób, które przekażemy kochanym Bohaterom – zachęcają organizatorzy.
Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” wspiera żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego, osoby represjonowane przez PRL oraz weteranów rannych na misjach pokojowych. Wszystko zaczęło się w 2010 roku od bożonarodzeniowej zbiórki żywności i artykułów chemicznych w Szczecinie. Obecnie w całej Polsce i poza granicami działa kilkadziesiąt punktów „Paczki dla Bohatera”.
Świąteczne paczki trafią do kilku tysięcy kombatantów
– Tak jak w poprzednich latach chcemy w ten sposób choć trochę pomóc kombatantom i weteranom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc są dla nich niezmiernie ważne i potrzebne, a radość, jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki, jest nie do opisania – podkreślają organizatorzy akcji.
Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera przez cały rok wspiera kombatantów i weteranów – organizuje im wakacje, finansuje zakup środków higienicznych, leków, jeśli trzeba to remontuje mieszkania. Tym, którzy tego potrzebują, finansuje rehabilitację i opiekę medyczną.
Dary należy przynosić do siedziby Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Sambora 4.
Komentarze
0