Będzie można zobaczyć, co kryje w środku owoc kawowca, spróbować jak smakuje kawa prosto z kolumbijskiej plantacji czy po prostu porozmawiać o tajnikach przygotowywania tego aromatycznego napoju. Nicol Moreno, plantatorka z Kolumbii, przyjedzie do Szczecina na specjalne zaproszenie palarni i kawiarni Buenas Buenas. Spotkania z nią zaplanowano w piątek (10 lutego), sobotę (11.02) i niedzielę (12.02) o godz. 18:15 w lokalu przy ul. Rayskiego 18.
Buenas Buenas to nowy punkt na kawowej mapie Szczecina. Stworzony z inspiracji Łukasza, od wielu lat regularnie odwiedzającego Kolumbię. W Akademii Pasion del Barista Cafe w Bogocie poznał Marco, z którym postanowił otworzyć wspólny biznes w swoim rodzinnym mieście.
Kolumbijskie smaki w Szczecinie
Bezpośrednie kontakty i częste wizyty na kolumbijskich plantacjach, sprawiają, że do Szczecina trafia kawa z świetnie sprawdzonych źródeł. Przyjeżdża jeszcze zielona, bo wypalana jest dopiero na miejscu, w lokalu przy ul. Rayskiego. Powstają tu trzy rodzaje kawy, których nazwy inspirowane są fauną i florą Kolumbii: zbalansowana w smaku Tayrona (od parku narodowego); tropikalna, z nutami marakui i gulupy Pajaro Toche (od charakterystycznego ptaka) oraz owocowa Valle del Cocora (od słynnej doliny).
Nawiązane w Kolumbii kontakty sprawiły, że właścicielom Buenas Buenas udało się namówić na przyjazd do Szczecina Nicol Moreno. To właścicielka rodzinnej plantacji, którą odziedziczyła po dziadku. Tam zdobywała praktyczną wiedzę, a teorii uczyła się we wspomnianej szkole w Bogocie, prowadzonej przez Pierwszego Mistrza Lantynoameryki w Wypalaniu Kawy – Mario Andresa Prieto.
Rozmowa o „małej czarnej” przy filiżance kawy, której nie próbował jeszcze nikt poza Kolumbią
Podczas spotkania z Nicol Moreno będzie można poruszyć każdy temat związany z kawą. Zadbano również o możliwość degustacji. Wszyscy uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję, by spróbować nowej obróbki pochodzącej z jej plantacji, która nigdy jeszcze nie była serwowana poza Kolumbią. Z bliska będzie można przyjrzeć się owocowi kawowca i sprawdzić, czy rzeczywiście jest słodki.
Wstęp na spotkanie kosztuje 50 zł. W cenie biletu jest wspomniana degustacja kawy, owoc kawowca i słodki poczęstunek. Największą atrakcją dla smakoszy „małej czarnej” będzie jednak z pewnością możliwość rozmowy z prawdziwą plantatorką prosto z Kolumbii.
Spotkania odbędą się w piątek (10 lutego), sobotę (11.02) i niedzielę (12.02) o godzinie 18:15. Miejsce można zarezerwować w w kawiarni Buenas Buenas przy Rayskiego 18 lub przez formularz internetowy: https://buenasbuenas.pl/index.php?id_cms=22&controller=cms.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Komentarze
0