Dzieje się!

Piątek

1. Rockowo

W Rockerowych Kontrastach zagrają trzy zespoły: Kazan, Scylla i Materia. Kazan to zespół z Szubina grający hardcore założony na początku 2006 roku z inicjatywy Jacka (perkusja) i Maciazza (gitara), byłych muzyków kapel z Bydgoszczy i Szubina. Scylla to bardzo młody zespół, ale staż muzyków na scenie zaskoczyłby niejednego. Zespół Materia istnieje od 13 listopada 2007 roku. W skład zespołu wchodzili Tede - gitara i wokal, Michu - bas i wokal i Marcia - gary. W 2009 nagrana została płyta demo pt. Vandals.

[ czytaj więcej ]

2. Pożegnalnie

W klubie Pierwsze Miejsce VESPA zagra ostatni koncert w znanym dotąd składzie. Grupę opuszcza jej wieloletnia wokalistka i saksofonistka Alicja, „najostatniejszym” występem żegnając się ze szczecińską publicznością. Przed i po koncercie o muzyczną selekcję do tańca zadba PP Mixmasta Tatowski, czyli popularny w Szczecinie Puszczacz Piosenek Tatinek.

[ czytaj więcej]

 

3. Hip-hopowo

Warszawski raper Chada należy obecnie to jednych najpopularniejszych wykonawców muzyki Hip Hop w Polsce. Muzyk regularnie gra koncerty w kraju i poza granicami (Anglia, Walia, Irlandia, Holandia), które wyróżniają się pośród innych występów scenicznych niezwykłą energią i bliskim kontaktem z publiką. W piątek Chada razem z Kajmanem odwiedzi szczeciński klub Heya.

[ czytaj więcej ]

Sobota

4. Historycznie

Nie inaczej w wiekach średnich wyglądał Szczecin, choć nie wskazuje na to jego obecny wygląd. Tak się jednak złożyło, że z biegiem historii zdecydowana większość szczecińskich kościołów przestała istnieć. Co ważne przyczyną tego faktu nie była (a na pewno nie w głównej mierze) ostatnia wojna. Dziś najbardziej obecny w pamięci szczecinian jest Kościoła Mariacki, który strawił pożar po uderzeniu pioruna. Jednak w naszym mieście istniały jeszcze kościoły którym patronowali między innymi tacy święci jak: Mikołaj, Katarzyna, Otton, Jerzy, Wojciech, Gertruda. Każda z tych budowali ma swoją osobną opowieść, i po każdej z nich zachowały się jakieś ślady, choć czasami już tylko na starych planach miasta lub podaniach kronikarzy. UWAGA! Wszystkie bilety na sobotę zostały wyprzedane - kolejny termin 31 marca: www.poszczecinie.pl

[ czytaj więcej ]

5. Filmowo

W ramach wydarzenia “Nordic Cross Point” w stolicy zachodniopomorskiego odbędzie się pokaz filmów z krajów Północy. W najbliższą sobotę na Zamku Książąt Pomorskich będzie można obejrzeć takie dzieła jak: “Kłopotliwy człowiek” Jensa Liena, “W lepszym świecie” Susanne Bier, a także ostatnie dzieło Erika Poppe – “Zniknięcie”.

[ czytaj więcej ]

6. Muzycznie

Pierwszy występ tegorocznej edycji Szczecin Music Fest! Sensacyjny głos Selah Sue w szczecińskiej Filharmonii. Przy pracy nad debiutanckim albumem w studiu towarzyszyła jej Nneka, produkcyjnie wspomogła ją natomiast Me'Shell NdegéOcello oraz Cee-Lo Green. Większość piosenek Selah Sue napisała sama, pierwsze z nich skomponowała, akompaniując sobie na gitarze w wieku piętnastu lat.

[ czytaj więcej ]

7. Metalowo

Początek działalności kultowego, najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego - KAT datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla „ Ostatni tabor/ Noce Szatana”, grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice ( dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również biorąc też udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem swej dotychczasowej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80-90-tych XX w Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin 81’.

[ czytaj więcej ]

8. Reggae

Grupa Maleo Reggae Rockers jest  aktywna na scenie od 1997 roku. Do tej pory nagrała cztery albumy studyjne oraz trzy koncertowe, z których jeden został wydany na DVD. Ostatnie wydawnictwo zespołu zatytułowane ”Rzeka dzieciństwa” miało premierę w lipcu 2011. Obecnie Maleo Reggae Rockers należy do najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów grających reggae w kraju, a jej lider Dariusz Malejonek jest jednym z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na scenie. Zespół znalazł również uznanie krytyków muzycznych, czego wynikiem jest tegoroczna nominacja albumu ”Rzeka dzieciństwa” do Fryderyka w kategorii album roku hip – hop / r & b/ reggae.

[ czytaj więcej ]

9. Teatralnie

Historia napisana przez Lilianę Bardijewską w zabawny sposób opowiada o konflikcie między zachłanną czarownicą – Paskudą oraz jej starym kotem – Marudą, a oszukanymi przez nich ludźmi i zwierzętami – Synem, Śliczną, Psem, Osłem... Czarownica, wykorzystując potrzeby oraz naiwność innych, rzeczywiście zachowuje się paskudnie. Czarna magia nie rozwiązuje problemów, raczej sprawia same kłopoty. Dopiero prawdziwe cudy – miłość i solidarność – pozwalają pokonać zło, a w końcu, nawet zaprosić Paskudę z Marudą na wyjątkowe przyjęcie.

[ czytaj więcej ]

10. Klubowo

Marcin Czubala to gwiazda muzyki elektronicznej znana na całym świecie. Rodowity poznaniak, który od 1995 jest djem i producentem, 4 lata temu rozpoczął współpracę z wyśmienitą berlińską wytwórnią Mobilee, dla której wydaje do dnia dzisiejszego. Marcin wypracował charakterystyczny styl, który łączy minimal, house i techno, równocześnie nasycony jest zmysłowymi i dynamicznymi aranżacjami i nowatorskimi dźwiękami. Marcin gra na całym świecie, zapraszany jest do najlepszych klubów i na najbardziej popularne festiwale.

[ czytaj więcej ]