Gdzie i kiedy?
piątek, 18 lipca 2014, 17:00
Za ile?
wstęp wolny, duży dziedziniec
Koncert finałowy przeglądu kapel Made In Szczecin 4, połączony z premierą płyty „Born In Szczecin vol. 4”. Gwiazdą wieczoru będzie formacja UKEJE, która zadebiutowała w 2013 r. swoim premierowym albumem z singlami „Bezkrólewie” i „Moja mała Ameryka”.

Premierę składanki rodem ze Szczecina uświetni Ukeje, który tego wieczoru wystąpi ze specjalnym akustycznym repertuarem.

Przed nim na dziedzińcu Zamku zagrają laureaci przeglądu kapel Made In Szczecin 4: wyróżniony bluesman Mariusz Mario Zarzeczny i zwycięzcy konkursu, rockowy Joyride.

Dla pierwszych 200 gości przewidziane są darmowe egzemplarze Born In Szczecin vol. 4.

Czwarta edycja składanki to swoisty przegląd tego, co na szczecińskiej scenie muzycznej najświeższe. Znajdziemy na niej rocka, bluesa, alternatywę, pop oraz rap i… trochę poezji. Krążek będzie promował kapele związane z Grodem Gryfa w całej Polsce.

18 lipca, godz. 19:00, wstęp wolny  

10 młodych kapel zapewniło sobie miejsce na składance Born In Szczecin vol. 4, która będzie muzyczną kwintesencją Szczecina. Główna nagroda przypada zespołowi Joyride - rockowej kapeli, która nagra profesjonalny teledysk i wystąpi jako support przed Damianem Ukeje na premierze krążka „urodzonych w Szczecinie" na Zamku Książąt Pomorskich.

Po 10 dniach głosowania na klipy z występami na żywo, użytkownicy YouTube wybrali swoje ulubione lokalne kapele. To najświeższa muzyka miasta - przegląd Made In Szczecin 4 daje szansę przede wszystkim młodym niezależnym zespołom na zaistnienie w świadomości słuchaczy z całej Polski. Wszystkie klipy można było obejrzeć za pośrednictwem www.borninszczecin.pl. Teraz nadal będą zamieszczone w YouTube na kanale Made In Szczecin w celach promocyjnych.

- Daliśmy szansę 19 wykonawcom, reprezentującym wiele muzycznych stylów. W Made In Szczecin odnajdują się przedstawiciele rocka, bluesa, alternatywy i hip-hopu. Jak co roku różnorodność jest dla nas ważna, a szczecińscy muzycy wciąż potrafią nas zaskoczyć - mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny stowarzyszenia Made In Szczecin.

Pierwsza dziesiątka

Głosowanie w YouTube przyniosło odpowiedź na to, kto znajdzie się na płycie Born In Szczecin vol. 4. Krążek zostanie wytłoczony w nakładzie 2,5 tys. egzemplarzy i będzie promował szczecińską scenę na arenie ogólnopolskiej. To materialny znak długofalowości projektu oraz ukłon w stronę tradycyjnego nośnika. Głosy oddane na kapele to liczba kliknięć ikony „fajne" po weryfikacji statystyk:

Joyride - indierockowa kapela, która swoim występem na żywo podbiła serca słuchaczy. [1690 głosów]

Rockasta - wybuchowa fuzja akordeonu i przesterowanej gitary w repertuarze własnym i klasycznym. [1120 głosów]

Kepisty Quartet - idą własną ścieżką. Na tyle oryginalną, że nie sposób ich klasyfikować. Ciekawym elementem ich instrumentarium jest wibrafon. [603 głosy]

Funk Bang - funkowa energia z solówkami, które nakręcają groove. [406 głosów]

Overdose - czerpią ze studni klasycznego rocka. Nieobcy jest im smak whisky i dobrego gitarowego uderzenia. [373 głosy]

Mariusz Mario Zarzeczny - solowy projekt Mariusza Zarzecznego znanego z występów w Bona Fides. Mariusz to bluesman z krwi i kości. [372 głosy]

Friday Blues Band - klasyczny blues będzie miał dzięki nim swoją reprezentację na najnowszej szczecińskiej składance. [332 głosy]

Drummatyka - odważny i nieco eksperymentalny pastiszowy projekt dwójki muzyków. Wszystkie chwyty są tu dozwolone, a teksty to czasem karkołomna żonglerka słowem. [326 głosów]

Half Accidental - Kameralny projekt z pogranicza piosenki alternatywnej/kabaretowej/aktorskiej. [323 głosy]

Alice in Wonderland - rock z odrobiną zadumy w łagodnym wydaniu. Alicji w Krainie Czarów szukajcie na stanowisku wokalistki. [320 głosów]

Przypomnijmy, że najpierw zespoły prezentowały się na dwóch kwietniowych przeglądach Made In Szczecin 4 we Free Blues Clubie. Tam „nagrywały się" ich klipy live, których profesjonalną obróbką zajęły się mstudio.net.pl oraz Stobno Records. Gotowe klipy trafiły na YouTube, gdzie internauci wybrali zwycięzców. Oprócz kapel z konkursu Made In Szczecin wydawcy zaproszą na składankę szczecińskie zespoły z nieco większym stażem i doświadczeniem scenicznym. W poprzednich edycjach były to takie kapele, jak choćby After Blues, Quo Vadis, Chorzy czy Scylla.

Premiera z gwiazdą

Premiera Born In Szczecin vol. 4 odbędzie się 18 lipca na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Gwiazdą wieczoru będzie formacja Ukeje. W 2013 roku grupa zadebiutowała swoim premierowym albumem z singlami „Bezkrólewie" i „Moja mała Ameryka". Jej wokalista, Damian Ukeje, jest zwycięzcą popularnego telewizyjnego show The Voice of Poland. Zespół Ukeje zaprezentuje wyjątkowy, akustyczny repertuar. Przed nim zagrają świeżo upieczeni zwycięzcy Made In Szczecin 4, Joyride: - Będzie to dla nas okazja do wypromowania utworów z EP-ki, którą właśnie nagrywamy. W wakacje zajmiemy się jej promocją, w czym pomoże nam dopiero co wygrany teledysk­ - mówi Michał Flisiak, gitarzysta zespołu.

Organizatorzy zdecydowali się także przyznać specjalne wyróżnienie w konkursie kapel Mariuszowi Mario Zarzecznemu. Stowarzyszenie Made In Szczecin doceniło oryginalność i dobry styl zaprezentowanej przez niego kompozycji. Dzięki temu ten wykonawca także otrzyma szansę wystapienia przed zespołem Ukeje.

Wspierają młode zespoły

Przegląd Made In Szczecin 4 jest wspierany przez Urząd Miasta Szczecina. Partnerem technologicznym przedsięwzięcia jest mstudio.net.pl. Backline dla zespołów dostarcza sklep muzyczny Rockman. Za realizację dźwięku odpowiada Stobno Records. Działania na rzecz lokalnych kapel wspierają także Free Blues Club, Zamek Książąt Pomorskich, Akademia Sztuki w Szczecinie, Radio Eska, Galeria Kaskada, Bistro na Językach oraz Francuzka Piekarnia, Szczecin Blog i Szczecin nie jest wioską z tramwajami.

Made In Szczecin

Najprężniej Made In Szczecin działa w obszarze lokalnej sceny muzycznej. Stowarzyszenie może się już pochwalić wydaniem trzech woluminów płyty Born in Szczecin, będącej wielką szansą na promocję dla młodych zespołów ze Szczecina i regionu. Organizuje też koncerty, pomaga promować niezależne i młode inicjatywy kulturalne.