Chętni zostaną oprowadzeni m.in. po wielkim holu, złotej sali symfonicznej i poziomie 4., na którym prezentowane są wystawy. Startują wakacyjne wycieczki po budynku Filharmonii.

Od najbliższego wtorku (7 lipca) do 6 sierpnia mieszkańcy Szczecina i turyści indywidualni mogą dwa razy dziennie zwiedzać gmach szczecińskiej Filharmonii. Oprowadzanie odbywa się o g. 11:00 i 16:00 od wtorku do soboty.

- Każda wycieczka trwa około 30 minut i prowadzi z holu głównego przez foyer na pierwszym piętrze do sali symfonicznej, a następnie na poziom 4., gdzie prezentowane są wystawy. Do 22 lipca na poziomie 4. Filharmonii prezentowana jest wystawa fotografii szczecinianina, zdobywcy prestiżowej nagrody Grand Press Photo Tomasza Lazara, zatytułowana „Dzieci Syberii” - mówi Kamila Matczak, rzecznik prasowy Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Oprowadzanie jest bezpłatne i będzie się odbywało niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą się o danej godzinie. - Liczniejsze grupy zorganizowane (wycieczki) prosimy, tak jak dotychczas, o umówienie zwiedzania pod numerem telefonu 091 430 95 54 – zaznacza Matczak.

Mieszcząca się w holu Filharmonii kawiarnia Pauza w lipcu i sierpniu jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 – 19:00.

W tej chwili Filharmonia ma wakacyjną przerwę, a sprzedaż biletów na nowy sezon artystyczny ma ruszyć (zarówno w kasach Filharmonii, jak i poprzez system sprzedaży na stronie internetowej) już 10 sierpnia 2015 r.

Gmach Filharmonii jest wielokrotnie nagradzanym obiektem w Polsce. M. in. w maju tego roku zdobył prestiżową nagrodę architektoniczną im. Miesa van der Rohe.