Gdzie i kiedy?
sobota, 14 grudnia 2013, 18:00
Za ile?
30 zł, ulgowy 20 zł; sala księcia Bogusława X
Wystąpią artyści związani z PIWNICĄ POD BARANAMI i NARODOWYM TEATREM STARYM w Krakowie: Beata Paluch, Rafał Jędrzejczyk i Janusz Butrym.

W programie koncertu znajdą się skecze i piosenki z Piwnicy pod Baranami, z okresu 20-lecia międzywojennego oraz Kabaretu Starszych Panów.

Program powstał na kanwie swoistego buntu przeciw pseudokabaretowym przedsięwzięciom wymuszającym śmiech z powodu sytuacyjnych gagów na poziomie biesiadnym. Ponieważ amatorzy próbują bawić się w zawodowców i uczą się dialogów na pamięć wypadając przy tym blado i sztucznie - my improwizujemy. Autorzy i kompozytorzy, których twórczością się posługujemy (Wasowski, Przybora, Młynarski, Tuwim, Włast, Petersburski itd.) wymagają chociaż w minimalnym stopniu myślenia, a utwory powstałe za czasów panowania cenzury musiały mieć to podwójne dno, które skutkowało cudownym niedomówieniem.  A poza tym – czy wolno nam skreślać z widowni publiczność nieco dojrzalszą, która niekoniecznie musi zrywać boki ze śmiechu, aliści przybiega do teatru w nadziei odprężenia i oderwania się od coraz to bardziej mikrej i przykrej rzeczywistości.

I wtedy przyjeżdżamy i udowadniamy, że cała sala może z nami śpiewać niektóre pozycje i wcale nie są to „Sokoły” – bo czasem wstydzimy się przyznać przed samym sobą,

że podoba nam się melodia z przedwojennego filmu…    (Rafał Jędrzejczyk)

O artystach:

Beata Paluch - aktorka Narodowego Teatru Starego w Krakowie, obdarzona cudownym głosem zaśpiewa znane i lubiane piosenki.

Rafał Jędrzejczyk - aktor teatralny i filmowy, konferansjer, związany z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie i z Piwnicą pod Baranami.

Janusz Butrym - kierownik muzyczny Teatru Bagatela w Krakowie, pianista, muzykolog, kompozytor, aranżer.

Bilety do nabycia:
Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – Zamek, wejście „i”, tel. 91 48 91 630