Gdzie i kiedy?
piątek, 26 lipca 2013, 17:00
Za ile?
wstęp wolny
Big Fat Mama, która ostatnio wydała swój debiutancki album Music For Your GrandMa, będzie gwiazdą premiery trzeciego krążka Born In Szczecin. Przed nią wystąpią bluesowy zespół Bona Fides oraz Lexis – projekt pop-soulowy. Koncert premierowy będzie całkowicie darmowy tak samo jak wydawnictwo Born In Szczecin vol. 3, którego nakład osiągnie 2 tysiące egzemplarzy. Pierwsi goście wydarzenia otrzymają najnowszą szczecińską składankę za darmo. Po koncertowych wrażeniach organizatorzy zaplanowali after party w Klubie Morion.

Na Born In Szczecin vol. 3 usłyszeć będzie można zespoły, które wygrały przegląd kapel Made In Szczecin Born To Be Wild 2 oraz nieco bardziej doświadczone formacje ze Szczecina i okolic. Impreza odbędzie się 26 lipca o godzinie 19 w Zamku Książąt Pomorskich. Wydarzenie wpisuje się w cykl wydarzeń Zamkowego Lata Artystycznego.

Gdy po raz pierwszy usłyszeliśmy o Born In Szczecin, pomyśleliśmy, że znalazł się w końcu ktoś z głową na karku. Pomysł świetny, wykonanie również. Nie pozostało nic innego, jak tylko czekać na kolejną edycję i się zgłosić – mówi Arkadiusz Rykaczewski z zespołu Overdose. Hardrockowcom z Overdose udało się dostać na Born in Szczecin vol. 3 i stworzyć wraz z innymi uczestnikami przeglądu niepowtarzalną mieszankę muzyczną. Szukaliśmy możliwości na zaprezentowanie się. Dla nas ten konkurs spadł z nieba – dodaje Arkadiusz.

 

Tym razem nakład składanki osiągnie 2 tysiące egzemplarzy. Jesteśmy zadowoleni z tego, że szczecińska muzyka na najnowszej Born In Szczecin będzie szerzej dostępna. Już wcześniejsze edycje o mniejszym nakładzie umieszczane były w całości w internecie, jednak dużo zainteresowanych pytało nas o nośnik w formie fizycznej. Tym razem będzie on bardziej dostępny między innymi dzięki wsparciu finansowemu miasta – mówi Karolina Woźniak, dyrektor artystyczny stowarzyszenia Made In Szczecin.

Okładka tegorocznej składanki związana będzie tematycznie z Grodem Gryfa, a zaprojektował ją Łukasz Szpatowicz, grafik, student Akademii Sztuki. Jego prace gościły już między innymi na wystawach w Berlinie czy Melbourne.

W ramach premiery trzeciego krążka „Urodzonych w Szczecinie” odbędzie się koncert oraz wystawa fotografii koncertowej Jakuba Winiarskiego. Na scenie pojawią się zwycięzcy dwóch edycji przeglądu Born To Be Wild: Bona Fides oraz Lexis. Bona Fides to bluesowy skład, którego frontmanem jest Mariusz Zarzeczny, wokalista i harmonijkarz. Ich muzyka jest dynamiczna, radość przeplata się w niej ze smutkiem, a całość zyskuje wiele dzięki temu, że zespół jest przede wszystkim cały czas młody. Lexis również wiele zawdzięcza swojej wokalistce, Ewie Kempińskiej, która swoim charyzmatycznym śpiewem nadaje charakter soulowemu brzmieniu kapeli.

Gwiazdą wieczoru będzie Big Fat Mama. Niedawno ukazał się pierwszy oficjalny album „Grubej Mamuśki” zatytułowany Music For Your GrandMa. Muzycy Big Fat Mamy znani są ze swojego ekscentrycznego image’u, ale przede wszystkim z energetycznej funkowej muzyki. Grali już na wielu scenach w Polsce, ale i w Europie, między innymi na słynnym festiwalu w Montreaux.

Przegląd Born To Be Wild 2 wspiera agencja reklamowa ETCETERA, DK Słowianin, Free Blues Club, Rockowy Klub Muzyczny Morion oraz sklep muzyczny Rockman. Masteringiem Born In Szczecin vol. 3 zajęło się Rapido Studio. Koncertowe klipy, które dostępne są cały czas w serwisie Youtube zrealizowało mStudio.net.pl. Przegląd wsparła również pizzeria Maffisto.

After party po premierze Born In Szczecin vol. 3 odbędzie się w Klubie Muzycznym Morion.

W ramach cyklu Zamkowego Lata Artystycznego oprócz muzycznej premiery Born In Szczecin vol. 3 odbędzie się także koncert Grzegorza Turnaua (13.07.) czy Projektu Grechuta (30.08.). Przez całe lato odbywać się będą także inne wydarzenia kulturalne.

 

Szczegółowy program:

19:00 - uroczyste odsłuchanie płyty, wernisaż fotografii koncertowej, rozdanie 200 pierwszym osobom bezpłatnych płyt

20:00 - koncert Lexis

20:45 - koncert Bona Fides

21:30 - koncert Big Fat Mama

 

Made in Szczecin Born To Be Wild 2

To wieloetapowy projekt, którego końcowym efektem będzie wydanie płyty Born in Szczecin vol 3. Skierowany jest do młodych, niezależnych kapel, które chcą zaistnieć wśród szerszej publiczności.

Projekt Made In Szczecin Born To Be Wild 2 jest realizowany przy wsparciu Miasta Szczecin.